ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Dukla a Žižkov už mají licenci

Velikost textu:

Praha - Nováčci první fotbalové ligy Dukla Praha a Viktoria Žižkov dostali profesionální licenci pro příští sezonu. Na základě doporučení od komise pro stadiony a hrací plochy ji dnes oběma klubům udělila licenční komise. Oba pražské celky garantovaly, že vybudují vyhřívaný trávník, který je pro účast v nejvyšší soutěži nezbytný.

Fotbalisté Dukly Praha
Fotbalisté Dukly Praha
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Dukly Praha autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2567/256640.jpg?1305917455
 • Stadion Viktorie Žižkov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Na začátku licenčního období jsme řekli, že budeme ctít stanoviska odborných komisí a odborných orgánů ČMFS. Proto jsme se na základě stanoviska komise pro stadiony z 10. června rozhodli udělit Dukle i Žižkovu licenci," řekl předseda licenční komise Bohuslav Pavlík.

"Oba kluby předložily smlouvy, kterými garantují, že bude vybudováno to, co není - tedy vyhřívání," prohlásil Pavlík. Žižkov podle něj doložil, že vybaví svůj trávník vyhříváním do 31. července, Dukla pak do 21. října. Komise pro stadiony by poté měla plnění obou projektů zkontrolovat - u Žižkova vypracuje zprávu do 15. srpna a u Dukly do konce října.

Zatímco Žižkov stihne vybudovat vyhřívání skoro do začátku nového ligového ročníku, který odstartuje o víkendu 30. a 31. července, Dukle způsobí stavební práce větší potíže. Své domácí duely na začátku sezony tak možná bude muset odehrát na jiném stadionu, podle Pavlíka je však možné, že v červenci, srpnu a září bude moci působit na Julisce bez vyhřívání.

Licenci nedostal druholigový klub Bohemians Praha

Komise dnes také rozhodla o licencích pro oba nováčky druhé ligy. Zatímco Opava podmínky řízení splnila, Bohemians Praha neuspěl. Střížkovský klub, kterého potkal pád z první až do třetí ligy, nepředložil rozvahu a výkaz zisků za poslední účetní období a plán výdajů na příští ročník. Proti rozhodnutí se mohou Bohemians odvolat k licenčnímu tribunálu. Již v minulém týdnu nedostaly licenci pro druhou ligu další čtyři kluby - Most, Vlašim, Znojmo a Varnsdorf.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.