ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Fotbalový Most se zmítá v nejistotě

Velikost textu:

Most - Fotbalový Baník Most se musí bát i o své setrvání ve druhé lize. Město coby minoritní akcionář informovalo, že se problémy v klubu stále prohlubují a seznam věcí, které je potřeba splnit k získání profesionální licence, je poměrně obsáhlý. Náměstek primátora Karel Novotný (ČSSD) řekl, že setrvání klubu ve druhé lize je málo pravděpodobné. Zástupci města navíc viní předsedu představenstva Petra Kabíčka z obstrukcí, kterými se snaží oddálit svůj odchod z funkce. Kabíček to popřel, podle něj klub licenci spíš získá.

Fotbalový stadion v Mostě
Fotbalový stadion v Mostě
Otevřít galerii
 • Fotbalový stadion v Mostě autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Baník Most zdroj: fkbanikmost.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2118/211784.jpg?1290429269

Most v roce 2008 sestoupil z první ligy a teď nedostal ani licenci pro druhou. Důvody nechce klub komentovat, ale podle města je seznam výhrad obsáhlý. "Klub se musí odvolat do začátku příštího týdne. Pan (licenční manažer) Rýznar si vyžádal na představenstvu sedm nebo osm bodů, které je potřeba splnit. Kdyby to nebylo, druhou ligu klub hrát nebude," řekl Novotný. "Musí mít finanční krytí na další sezonu a doložit, jakým způsobem probíhaly určité transakce. Podle toho, co už víme o auditu, moc velké naděje na pokračování ve druhé lize nedávám," dodal.

Kabíček tvrdí opak. "My se odvoláme a komise rozhodne, jestli jsme její požadavky naplnili. Je velmi pravděpodobné, že licenci dostaneme a druhá liga se hrát bude," řekl.

Neshody bobtnají už více než rok

Spory mezi městem a vedením klubu začaly už vloni a od té doby se stále prohlubují. Město požádalo na 15. června o svolání valné hromady, na níž chtělo společně Kabíčka a jeho spolupracovníky odvolat. Termín prý volilo i kvůli tomu, aby stihlo nové představenstvo ještě promluvit do sporů o licenci, protože už na konci června se losuje nový ligový ročník.

V pořadí už třetí valná hromada za poslední půlrok se ale zřejmě odloží na později. "Dělají s jejím konáním obstrukce. Je to divný humor, když je požádáme o svolání valné hromady, oni to v datové schránce převezmou a teprve po 14 dnech reagují," řekl primátor města Vlastimil Vozka. Kabíček odmítl, že by obstruoval. Majoritní vlastník klubu, výrobce technických plynů SIAD, teď chce akcionáře svolat na 24. června.


SIAD patří k hlavním mecenášům klubu, který ještě před třemi lety patřil do první ligy. Tehdy měl až stomilionový rozpočet, zatímco nyní musí na dospělý fotbal stačit už jen 15,5 milionu korun. Rozpočet je přitom dvojnásobný, ale ukrajují z něj splátky rekonstrukce stadionu a provoz mládežnické akademie. Město má v klubu podíl 10,9 procenta, Kabíček osm procent. Zbytek akcií vlastní SIAD.

Fotbalisté Mostu
Fotbalisté Mostu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.