ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Advokát Sigmy žádá disciplinárku, aby počkala na soud

Velikost textu:

Praha - Právní zástupce Sigmy Olomouc Petr Konečný žádá disciplinární komisi ČMFS, aby přerušila vyšetřování úplatkářské aféry olomouckého fotbalového klubu až do pravomocného rozhodnutí soudu. Argumentuje tím, že by výslechem svědků před komisí mohly být zmařeny důkazy, které chce předložit soudu.

SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
Otevřít galerii
 • SK Sigma Olomouc autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191040.jpg?1283337218
 • Předseda disciplinární komise ČMFS Jiří Golda autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Disciplinární komise na čtvrtek předvolala několik funkcionářů Sigmy, kteří jsou podezřelí z korupce při předloňském duelu posledního ligového kola s Bohemians Praha. Trenér Zdeněk Psotka, asistent Martin Kotůlek a bývalý pokladník Ladislav Římský se však na Strahov nedostavili, za což komise klub potrestala pokutou 300 tisíc korun.

Advokát klubu jejich neúčast obhajuje tím, že svědky není možné vyslechnout u disciplinární komise dříve, než tak učiní soud, který je rovněž předvolal na 23. června. "Provádění důkazů před DK ČMFS, které nebyly doposud provedeny před soudem, by mohlo důkazy oslabit či zmařit. Provádění důkazů kdekoliv mimo trestní řízení považuji za rozporné s trestními předpisy, ale i základními zásadami práva," napsal advokát klubu.

Poukázal i na to, že soudce Aleš Vašků požádal komisi, aby tyto svědky zatím nevyslýchala. Předseda disciplinárky Jiří Golda však už po čtvrtečním zasedání uvedl, že žádost soudu měla jen gentlemanský charakter a nebyla pro komisi právně závazná. Zdůraznil, že komise jedná nezávisle na trestním řízení a je připravena kauzu uzavřít i v případě, že soud 23. června nerozhodne.

Ředitel Sigmy Jaromír Gajda již včera po jednání disciplinárky prohlásil, že se zástupci klubu jen řídili žádostí soudu. "Soud požádal disciplinární komisi dopisem, aby nezpovídala svědky, které předvolal. Všichni už mají předvolání, takže cokoli by dopředu řekli, mařilo by to jejich svědectví," vysvětlil Gajda důvod absence svých olomouckých kolegů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.