ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kvůli výtržnostem v Edenu policie stíhá už 24 lidí

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2011 17:19

Praha – Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu mezi fotbalisty Slavie Praha a Olomouce, který zůstal 5. května nedohrán, bylo obviněno již 24 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou. Jeden člověk je stíhán i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další i za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení. Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700 000 korun, informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Fanoušek Slavie se staví proti policii
Fanoušek Slavie se staví proti policii
Otevřít galerii
 • Fanoušek Slavie se staví proti policii zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2525/252465.jpg?1304624845
 • Nespokojení fanoušci Slavie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2525/252448.jpg?1304619448

Kriminalisté podle ní obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i lidi, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali. Kriminalisté podle mluvčí dokumentaci dál vyhodnocují a je možné, že se podaří identifikovat i další podezřelé z přestupků nebo trestných činů.

"Většina diváků tehdy během poločasové přestávky neoprávněně vnikla na hrací plochu, kde následně docházelo k demolování zařízení stadionu, byla poškozena konstrukce tunelu mezi hráčskými kabinami a hrací plochou. V prvním patře došlo k rozbití skleněných výplní čelní stěny VIP salónu, zničení telekomunikačního a dalšího zařízení. Poškozeny byly také toalety, sedadla a další zařízení stadionu," popsala Miklíková rozsah škod.

přehrát video
Reportáž Karla Rožánka

Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie. Slavia byla potrestána pokutou 750 000 korun a zavřením hlediště ve třech domácích utkáních. Nedohraný zápas byl zkontumován 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.