ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Český tým k obranné hře donutili kvalitní soupeři, shrnul Bílek

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2011 16:32

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek se vrátil z přípravného turnaje Kirin Cup v Japonsku s pozitivními dojmy. Pochvaloval si, jak národní tým bez řady opor k oběma odehraným zápasům přistoupil, a zvlášť ho potěšil výkon v úterním duelu proti domácímu výběru. Slabou ofenzivu vysvětloval řadou nováčků v kádru a také tím, že Češi podle něj rozhodně neměli v Asii kvalitnější tým než soupeři.

Michal Bílek
Michal Bílek
Otevřít galerii
 • Michal Bílek autor: Petrášek Radek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Česká reprezentace na Kirin Cupu autor: Koji Sasahara, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bezbrankové remízy s Peru a Japonskem, po kterých se všechny tři týmy podělily o vítězství v turnaji, proto bral. "Cítím uspokojení z toho, jakým způsobem k tomu hráči přistoupili, hlavně jak zvládli utkání proti Japonsku. Pro některé z nich to byl možná nejtěžší zápas, který zatím odehráli," řekl Bílek po příletu.

S výjimkou prvního poločasu v úvodním utkání proti Peru, ve kterém si podle něj hráči ještě zvykali na časový posun, byl s výkony českého celku na turnaji spokojený. Rozhodně prý nečekal, že jeho svěřenci budou Peru a Japonsko přehrávat. "V těchto zápasech jsme neměli kvalitnější tým než soupeři. Před turnajem jsme byli v očekávání, jakým způsobem to v tomhle složení zvládneme. A zvládli jsme to dobře. Rozhodně to nebyly zápasy, kdy by nás soupeř jednoznačně přehrával nebo nás mlel," podotkl Bílek.

přehrát video
Ohlasy české reprezentace po Kirin Cupu

Michal Bílek:

"Musím ocenit všechny hráče. Co se týče nováčků, největším překvapením pro mě byl Gebre Selassie. Nastoupil na dva poločasy a oba odehrál velmi dobře. Vyrovnal se Peruáncům ve všem, zvládl to v naprostém klidu."

K defenzivnímu pojetí v obou duelech byl podle něj český tým donucený hrou soupeřů. "My jsme do těch zápasů v žádném případě nešli s tím, že budeme jen bránit. Do defenzivy se dostanete tím, že vás soupeř přehrává. Peru bylo po technické a rychlostní stránce nad námi, hlavně v první půli. A pokud vás soupeř začne přehrávat, musíte se zatáhnout do obrany, hrát z poctivé defenzivy a spoléhat na brejky a na standardky," uvedl Bílek.

Útoku by pomohla větší sehranost

Trenér tvrdil, že pokud by se výběr z Kirin Cupu déle sehrával, byl by v útoku nebezpečnější. "Ti kluci ve středu pole prostě neměli zkušenosti, spousta z nich hrála v takové atmosféře poprvé," řekl. "Abychom byli v ofenzivě kvalitnější, potřebovali jsme lépe kombinovat. Měli jsme hodně nevynucených ztrát zapříčiněných nervozitou, chyběl větší klid v rozehrávce. Kdybychom byli delší dobu pohromadě, ofenzivní činnost by byla lepší," mínil Bílek.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.