ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Klose míří do Lazia Řím, konkurovat bude Kozákovi

Velikost textu:

Řím - Německý fotbalový útočník Miroslav Klose se stane posilou Lazia Řím. Informují o tom italská média s tím, že druhý nejlepší střelec v historii mistrovství světa dnes podepíše v italské metropoli smlouvu na dva roky. Stane se tak konkurentem českého reprezentanta Libora Kozáka.

Miroslav Klose
Miroslav Klose
Otevřít galerii
 • Miroslav Klose autor: Martin Meissner, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Lazia Řím autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/819/81831.jpg?1240437247

Klosemu, jenž oslaví ve čtvrtek 33. narozeniny, končí smlouva s Bayernem Mnichov. Klub mu nabídl prodloužení kontraktu o jeden rok, což hráč odmítl, protože chtěl smlouvu na dva roky.

Rázem dostal několik nabídek ze Španělska, Anglie a Itálie a nakonec si vybral Lazio. Půjde o jeho první zahraniční angažmá. Dosud rodák z Polska oblékal dresy Kaiserslauternu, Brém a Bayernu. V Mnichově působil poslední čtyři roky. V této sezoně ho však ze základní sestavy vytlačil Mario Gómez.

Klose má na kontě 109 startů za německou reprezentaci a 61 branek. Čtrnáct z nich nastřílel na mistrovstvích světa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.