ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Eto'o nedal penaltu. Zemřeli čtyři lidé

Velikost textu:

Yaoundé - Neproměněná penalta, kterou v poslední minutě utkání proti Senegalu promarnil kanonýr Samuel Eto'o, vyvolala mezi nespokojenými fanoušky fotbalistů Kamerunu násilnosti, při nichž zemřeli čtyři lidé. Není známo, zda o život přišli fanoušci, nebo zasahující příslušníci bezpečnostních služeb.

Kamerunský fotbalista Samuel Eto'o
Kamerunský fotbalista Samuel Eto'o

Policie použila vodní děla proti příznivcům, kteří hodinu po sobotním zápase kvalifikace mistrovství Afriky blokovali autobus kamerunské reprezentace. Fanoušky, kterých se na stadionu v Yaoundé sešlo 45 tisíc, rozzlobila bezbranková remíza, jež výrazně snížila šance týmu na postup. Kamerun ztrácí dva zápasy před koncem skupiny pět bodů na vedoucí Senegal, který drží jediné místo zajišťující přímý postup.

Zloba příznivců se obrátila hlavně proti Eto'ovi, který při penaltě trefil břevno. Útočník Interu Milán následné dny po utkání vystupoval v rozhlase s omluvou. "Byla to jediná penalta za celou sezonu, kterou jsem nedal. Jsem odpovědný za tu ztrátu. Žádám o odpuštění," uvedl čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.