ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Liberecké fotbalisty povede Šilhavý, Kotrba jde do Budějovic

Velikost textu:
aktualizováno 6. 6. 2011 17:42

Liberec - Novým trenérem fotbalistů Liberce se stal Jaroslav Šilhavý. Na lavičce Slovanu nahradí Petra Radu, který z Liberce po sezoně odešel do Teplic. Šilhavý, jenž naposledy vedl České Budějovice a po skončení smlouvy odešel, by měl podle tiskového mluvčího Liberce Lukáše Váni podepsat v klubu kontrakt na dobu neurčitou. Naopak Budějovice povede Jiří Kotrba, který v klubu zároveň zastává funkci generálního manažera. Dynamo k němu nyní hledá druhého asistenta.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
Otevřít galerii
 • Jaroslav Šilhavý autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1175/117433.jpg?1255512646
 • Jiří Kotrba autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/249/24837.jpg?1212496114
 • Radost libereckých hráčů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2509/250844.jpg?1304110223

"Toto angažmá vnímám jako obrovskou čest, v mé trenérské kariéře je to obrovská výzva. Liberec je na naší fotbalové mapě hodně dobře zaveden, má skvělé zázemí a je tu velmi dobrý kádr. Těším se na spolupráci s tímto úspěšným klubem," uvedl Šilhavý.

První kontakty s Libercem podle něj proběhly po posledním kole uplynulé sezony, ve kterém se pod Ještědem loučil remízou 3:3 s českobudějovickou lavičkou. "Shodou náhod jsme hráli poslední kolo se Slovanem a tam jsem zachytil první náznaky, že bych mohl být v okruhu kandidátů. V minulém týdnu mě kontaktoval člen představenstva pan Marek, dnes jsem měl schůzku v Liberci s vedením klubu, kde jsme se dohodli na podmínkách i podobě budoucí smlouvy, kterou podepíšeme v nejbližších dnech," řekl Šilhavý.  

V Liberci by rád pokračoval ve fotbalu, který Slovan předváděl pod Radou. "Věřím, že navážu na práci, co tu udělal Petr Rada. Hrál se tu dobrý fotbal a já bych chtěl v tomto trendu pokračovat," uvedl Šilhavý.

Osmačtyřicetiletý Šilhavý zažije pod Ještědem své čtvrté prvoligové angažmá. Nejprve v sezoně 2007/08 vedl Kladno, pak odešel do Plzně, kde vydržel jen devět zápasů. Od října roku 2009 až do konce této sezony vedl České Budějovice, které pod ním skončily na třináctém a nyní na jedenáctém místě.

Šilhavý má na svém kontě také 465 zápasů odehraných v nejvyšší soutěži, což z něj činí českého rekordmana.

Jiří Kotrba se na prvoligovou lavičku vrací po čtyřech letech. Jihočeši zvolili podobný model, jako má pražská Sparta. Rozdíl je ovšem v tom, že v Dynamu se na vedení A-týmu bude podílet přímo akcionář klubu, jímž se Kotrba nedávno stal. "S akcionáři jsme se domluvili na nové koncepci vedení týmu. Akcionáři mi nabídli akcionářský příspěvek, abych se stal jedním z nich. Zhruba v dubnu jsem nabídku přijal a byl přede mě postaven úkol, abych i vedl A-mužstvo," řekl Kotrba.

Část svých především nesportovních pravomocí by měl předat dál. "Není to jednoduché z pozice generálního manažera, který je zodpovědný za celou činnost týmu, být ještě konkrétně zodpovědný za činnost A-týmu. Ale líbí se nám, že akcionář bude moci přímo ovlivňovat dění u A-týmu," uvedl Kotrba.

Třiapadesátiletý Kotrba patří k nejzkušenějším ligovým trenérům, celkem v nejvyšší soutěži odkoučoval už 329 zápasů. Působil na Žižkově, v Jablonci, dvakrát v Příbrami, v Olomouci, na Spartě a v Brně.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.