ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Kadlec o Euro nejspíš nepřijde

Velikost textu:
aktualizováno 6. 6. 2011 13:40

Jablonec nad Nisou – Fotbalista Václav Kadlec by neměl přijít o mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Dánsku, které pro český tým začne v neděli duelem s Ukrajinou. Po zranění nártu bude ofenzivní hráč pražské Sparty dnes odpoledne v jabloneckých Břízkách poprvé trénovat s týmem a v úterý jej kouč Jakub Dovalil plánuje nasadit do části závěrečného přípravného utkání s třetiligovým B týmem Mladé Boleslavi.

Jakub Dovalil a Václav Kadlec
Jakub Dovalil a Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Jakub Dovalil a Václav Kadlec autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • ME 2011 ve fotbalu do 21 let zdroj: UEFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pokud Kadlec bude moci na turnaj jet, do třiadvacetičlenné nominace se podle Dovalila nevejde obránce Pavel Čmovš. "Po tom zápase bude o jeho (Kadlecově) účasti na mistrovství definitivně jasno, jestli zvládne nějakou pasáž zápasu. Musíme vycházet z toho, že měl nějaké zranění a měl určité tréninkové manko, ale nic nenasvědčuje tomu, že by jej něco mělo omezovat," řekl Dovalil v Jablonci, kde se jednadvacítka od čtvrtka připravuje.

Kadlec zatím s mužstvem v Břízkách ještě netrénoval, v neděli večer absolvoval na hřišti individuální trénink. "Zraněné místo je bolestivé na dotek, ale mělo by s tím jít hrát. Věřím, že budu v pořádku," uvedl Kadlec. Dnes by měl prý udělat další pokrok. "Odpoledne by měl normálně jít do tréninku s týmem. Na nic si nestěžuje. Nakopnutý nárt není nic, co by ho mělo omezit," uvedl český kouč.

přehrát video
Kadlec by neměl přijít o EURO

Hráči stále dbají i na nabírání fyzické kondice

Dnes dopoledne místo plánované přípravy na hřišti fotbalisté vyrazili k místní přehradě, okolo které běhali. Konec tréninku si zpestřili i netradiční koupelí v chladné vodě. Fotbalisté v Břízkách tráví poslední den. V úterý ráno odjedou do Boleslavi, kde od 11:00 nastoupí k duelu s místním rezervním celkem. Dovalil plánuje, že se utkání bude hrát netradičně na 3x30 minut. "Budeme se snažit sestavu co nejvíc prostřídávat, aby hráči měli podobnou zátěž," řekl Dovalil.

V neděli odpoledne si fotbalisté mezi sebou zahráli v modelovém utkání na 2x40 minut, v němž Dovalil také často hráče střídal a zkoušel různé varianty. Test ale Dovalila příliš neuspokojil. "Moc mě to nenadchlo. Hráči byli v únavě, točili se na více postech. Nebylo to prostě podle našich představ," řekl Dovalil.

Dovalil považuje Ukrajinu za možná nejtěžšího soupeře

Hráči už také pomalu obracejí pozornost k turnaji samotnému. V neděli jim Dovalil "naservíroval" sestřih z utkání Ukrajiny z podzimního barážového utkání proti Nizozemsku, v němž Ukrajinci podlehli 0:2, ale nakonec si postup zajistili po předchozí výhře 3:0 na nizozemské půdě. "Jejich domácí prohra byla nejhorším zápasem, co sehráli. Pro hráče ještě máme připravené sestříhané jejich letošní zápasy proti Islandu a Dánsku, kde byli mnohem lepší. Obecně Ukrajinu považuju za možná nejtěžšího soupeře ve skupině," prohlásil Dovalil, jehož tým v Dánsku ve skupině ještě čekají duely s Anglií a Španělskem.

Trénink reprezentace do 21 let
Trénink reprezentace do 21 let
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.