ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Kadlec by už v pondělí mohl trénovat s jednadvacítkou

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Stav zraněného fotbalisty Václava Kadlece, jehož start na blížícím se ME hráčů do 21 let ohrožuje zánět šlachy na nártu, se postupně lepší a ofenzivní hráč Sparty by v pondělí mohl poprvé zkusit trénovat s českým týmem. Kadlece už v podvečer čeká lehká individuální příprava na hřišti poté, co jeho spoluhráči dokončí v Břízkách v Jablonci nad Nisou modelový zápas na 2x40 minut, v němž se poměří mezi sebou.

Václav Kadlec
Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Václav Kadlec autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Dovalil a Václav Kadlec autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Devatenáctiletého Kadlece sužují problémy se šlachou na nártu od minulé soboty, kdy nedohrál poslední ligový zápas Sparty s Hradcem Králové. Teď je ale u něj prý situace nadějnější. "Pořád se to zlepšuje, věříme, že Václav bude brzy v naprostém pořádku a na mistrovství pojede," řekl vedoucí jednadvacítky Ivo Sekerka s tím, že ostatní hráči jsou v naprostém pořádku.

Kadlec si možná už vyzkouší práci s míčem, pokud nenastanou komplikace, v pondělí by se mohl připojit k týmu. "Ale ještě by asi nešel do všeho naplno, byl by to zbytečný risk," upozornil Sekerka s tím, že by trenéři Kadlece rádi viděli v úterý alespoň na část zápasu v akci při posledním přípravném utkání s rezervním týmem Mladé Boleslavi.

Po něm se jednadvacítka přesune do Prahy, ve čtvrtek tým odlétá do Dánska, kde se ME uskuteční. Příští neděli Češi zahájí turnaj duelem s Ukrajinou. Právě její hru reprezentanti dopoledne sledovali během taktické přípravy u videa. V pondělí budou svěřenci kouče Jakuba Dovalila v Břízkách opět trénovat dvoufázově.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.