ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kadlec pokračuje v léčbě, vyhlídky jsou nadějné

Velikost textu:
aktualizováno 3. 6. 2011 19:45

Jablonec nad Nisou – Dvoufázovým tréninkem vyplnili dnešní druhý den přípravy na blížící se mistrovství Evropy čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let. Do Břízek u Jablonce nad Nisou za nimi dorazil i zraněný útočník Václav Kadlec, jehož start na turnaji v Dánsku je kvůli problémům se zanícenou šlachou na nártu ohrožen. Ofenzivní hráč pražské Sparty s týmem netrénuje, ale věnuje se intenzivní léčbě.

Jakub Dovalil a Václav Kadlec
Jakub Dovalil a Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Jakub Dovalil a Václav Kadlec autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V hotelu se mu stále věnují lékař i fyzioterapeuti, má absolutní péči. Na trénink s míčem to ještě není, ale jsme optimisti, věříme, že nakonec na šampionát pojede," řekl Rudolf Baťa, který českou výpravu v Dánsku povede jako její šéf.

Dobrou zprávou pro kouče Jakuba Dovalila naopak je, že s mužstvem zatím bez úlev trénuje záložník Adam Hloušek, který si v posledních dnech stěžoval na problémy s loni operovaným kolenem. Hloušek dnes zvládl dopolední výběh v terénu a vpodvečer i přípravu na hřišti.

přehrát video
Příprava české jednadvacítky

Hráči se věnují oživení kondice

Fotbalisté nejprve běhali po lese a připraveny pro ně byly i výběhy do kopců. Lehkou újmu utrpěl pouze útočník Tomáš Pekhart, který si odřel koleno při pádu na kameny. "Ale nic to není, všichni hráči až na Kadlece jsou v pořádku. Dobře na tom je i Hloušek," řekl Baťa. Odpoledne fotbalisté zase dostali zabrat na hřišti, byť při cvičeních speciálně zaměřených na kondici už pracovali i s míčem.

Trenér Dovalil má nyní k dispozici 24 hráčů. Před turnajem bude muset ještě jednoho reprezentanta vyškrtnout, protože na ME čítá soupiska 23 hráčů. Fotbalisté budou v sobotu v Břízkách znovu trénovat dvoufázově.


Do mistrovství Evropy vstoupí český tým příští neděli úvodním duelem s Ukrajinou. Pak reprezentanty čekají zápasy se Španělskem a Anglií.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.