ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Fotbalisté trénovali mezi rýžovými poli v silném větru

Velikost textu:
aktualizováno 2. 6. 2011 19:00

Macumoto (Japonsko) - Vlakem deset minut za město a pak ještě deset minut taxíkem; tak vypadá cesta na dvacetitisícový stadion v japonském Macumotu, kde budou čeští fotbalisté hrát sobotní duel s Peru. Ani někteří místní netuší, kde vlastně sportovní aréna Alwin stadium leží. Národní tým tam dnes absolvoval první trénink na asijské půdě a fotbalisté si nemohli vynachválit, že konečně dali zabrat tělům znaveným náročnou cestou. V pátek si Češi dají do těla ještě jednou, sobotní zápas odehrají od 8:00 SELČ a k dalšímu utkání s Japonskem do Jokohamy se přesunou v neděli po obědě.

Čeští reprezentanti Kamil Vacek a Tomáš Grigar
Čeští reprezentanti Kamil Vacek a Tomáš Grigar
Otevřít galerii
 • Čeští reprezentanti Kamil Vacek a Tomáš Grigar autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2603/260290.jpg?1307017020
 • Michal Bílek autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2598/259766.jpg?1306868616

Češi začnou své účinkování na letošním Kirin Cupu na místě, které není zrovna fotbalovým pupkem Japonska. Dvousettisícové Macumoto je především základnou pro horské túry, nedaleko leží i lyžařské středisko, ovšem fotbalově není nijak důležitým městem. Zdejší klub sice kdysi nakoukl i do nejvyšší profesionální soutěže, ovšem nyní hraje pouze třetí ligu a podle toho také vypadá v této oblasti Japonských Alp zájem o fotbal.

O to raději místní sportovní nadšenci vzpomínají, jak zde před devíti lety zakotvil národní tým Paraguaye, který si stadion vybral jako základnu pro svůj přípravný kemp před světovým šampionátem 2002 v Japonsku a Koreji. Dresy jihoamerického celku jsou také dominantní při vstupu hlavní branou betonové arény, ke které se jede klikatou cestou mezi rýžovými políčky místních farmářů.

přehrát video
Češi už jsou v Japonsku

Vítr z hor nutí k přízemní hře

První český trénink v Japonsku proběhl nadmíru dobře. "Byl uzpůsoben tomu, jakou cestu mají hráči za sebou, ale kluci překvapivě vypadali velmi dobře. V pátek už najedeme na plný tréninkový režim, dnes tam nebyla příliš velká zátěž," řekl novinářům trenér Michal Bílek, kterého možná stejně jako hráče udivilo, jak silný a studený vítr foukal od nedalekých hor. I proto hráče nabádal k přízemní hře. "Totéž bychom rádi praktikovali i v sobotu," dodal kouč.

Bílek počítá, že se do branky v sobotu proti Peru postaví Čech. "O tom, zda bude chytat i s Japonskem, ale ještě nejsem rozhodnut," uvedl kouč, který podle všeho postaví do základní sestavy Kamila Vacka, jemuž možná svěří při absenci Tomáše Rosického a Jaroslava Plašila roli špílmachra. "Nebudu chtít, aby hrál výrazně defenzivního záložníka, spíše aby se střídal s dalším kolegou ve středu hřiště. Hodně by se měl zapojovat do útočení," naznačil Bílek taktické plány poté, co si vzal po tréninku letenského záložníka stranou.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.