ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Jednadvacítka se sešla před ME, problémy má Kadlec a Hloušek

Velikost textu:
aktualizováno 2. 6. 2011 19:20

Praha - Fotbalová reprezentace do 21 let se dnes v Praze sešla před blížícím se mistrovstvím Evropy v Dánsku. Na soustředění do jabloneckých Břízek pojede i útočník Sparty Václav Kadlec, jehož start na turnaji ohrožuje zranění nártu, a podle kouče Jakuba Dovalila se v pondělí rozhodne o tom, jestli ofenzivní univerzál na mistrovství odcestuje. Problémy s kolenem trápí i záložníka Adama Hlouška, který by však měl být do startu ME v pořádku. Jednadvacítka se dnes z Prahy přesunula do Jablonce, kde bude do úterý. V úterý pak odcestuje do Mladé Boleslavi, kde sehraje modelový zápas s tamním rezervním třetiligovým týmem. Ve čtvrtek výprava odletí do dějiště mistrovství Dánska.

Václav Kadlec
Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Václav Kadlec autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Adam Hloušek autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kadlec dnes ještě zůstal v Praze, aby pokračoval v léčbě zanícené šlachy na nártu, do jabloneckých Břízek má dorazit za spoluhráči v pátek. Na začátku příštího týdne bude jasné, zda se jej mistrovství bude týkat. "Vašek teď bude mít čtyři dny klidový režim, v pondělí si zkusí zatrénovat a pak se rozhodne, jestli na mistrovství bude moci odjet. Pak by už nemělo cenu čekat," řekl Dovalil, jehož tým vstoupí do šampionátu příští neděli utkáním proti Ukrajině.

Devatenáctiletý talent ze Sparty si zranění přivodil kuriózně. Před sobotním posledním ligovým zápasem s Hradcem Králové mu při rozcvičce nechtěně přišlápl nohu spoluhráč z klubu i reprezentace Tomáš Pekhart. "Nepřikládal jsem tomu váhu. Ale asi mě trefil nějak blbě, protože jsem kvůli tomu zápas nedohrál a v poločase se musel nechat vystřídat. Tlačilo mě to v botě a nateklo. Doktor řekl, že tam mám zánět. Nevypadá to úplně dobře," líčil Kadlec na srazu v tréninkovém centru Sparty na Strahově.

přehrát video
Kadlec má problémy s nártem

Kdyby Kadlec na turnaj nemohl, Dovalil by za něj mohl povolat náhradníka z širší nominace. Vedení reprezentace už ve středu muselo do sídla UEFA odeslat soupisku s 23 hráči pro šampionát. Dovalil zatím neřekl, který hráč zůstal mimo hru.

Dovalil si už v hlavě připravuje varianty, koho by za Kadlece dodatečně mohl povolat. "Mrzelo by mě to, protože o Kadlece stojíme, a kdyby nemohl hrát, byla by to ztráta. Ale zatím žádný z náhradníků v pohotovosti není," řekl Dovalil. V úvahu při případné Kadlecově absenci připadají olomoucký Jan Navrátil, Josef Hušbauer z Ostravy nebo kladenský Petr Wojnar.

Trenér reprezentační jednadvacítky Jakub Dovalil a útočník Václav Kadlec
Trenér reprezentační jednadvacítky Jakub Dovalil a útočník Václav Kadlec
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.