ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Start útočníka Kadlece na Euru jednadvacítek je nejistý

Velikost textu:

Praha - Útočník Václav Kadlec si možná nezahraje na mistrovství Evropy fotbalových jednadvacítek, které startuje za týden v Dánsku. V sobotním ligovém utkání Sparty Praha proti Hradci Králové si obnovil zranění kotníku a podle hráčova agenta Pavla Pasky dnešní zdravotní prohlídka naznačila, že jeho start na šampionátu je ohrožen.

Václav Kadlec
Václav Kadlec
Otevřít galerii
 • Václav Kadlec autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2109/210812.jpg?1290010770
 • ME 2011 ve fotbalu do 21 let zdroj: UEFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Devatenáctiletý Kadlec se objevil v nominaci mužstva do 21 let, které se má sejít ve čtvrtek na závěrečné přípravě v Praze.

Sparťanský útočník sice v závěru jara laboroval se zraněním, ale před posledním duelem se mu ho podařilo vyléčit a zdálo se, že v Dánsku nebude chybět. "Jenže v zápase se mu zranění vrátilo a dnešní důkladná zdravotní prohlídka naznačila, že možná bude nutná delší léčba a do turnaje zdráv nebude," řekl Paska.

Pro Kadlece, považovaného za jeden z největších talentů českého fotbalu, by to byla dvojnásobná škoda, protože kvůli jednadvacítce se neobjevil ani v nominaci áčka, které čeká vystoupení na Kirin Cupu v Japonsku. Reprezentační trenér Michal Bílek dal v jeho i v dalších případech přednost přípravě týmu, který chystá na evropský turnaj jeho kolega Jakub Dovalil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.