ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Fotbalisté jsou po úmorné cestě v dějišti Kirin Cupu

Velikost textu:
aktualizováno 1. 6. 2011 18:40

Macumoto (Japonsko) - Dlouhých devatenáct hodin trvala cesta českých fotbalistů do japonského Macumota, kde je čeká v sobotu první utkání turnaje Kirin Cup proti Peru. Po příletu do Nagoje musel národní tým absolvovat ještě více než tříapůlhodinový přesun autobusem do podhorského města, kde už v té době chyběla pouze hodina do půlnoci. Většinu cesty fotbalisté prospali, aby si zvykli na časový posun. První zápas českých fotbalistů na turnaji proti Peru odvysílá ČT4 a web Sportživě.cz v sobotu od 7:45.

Česká fotbalová reprezentace
Česká fotbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká fotbalová reprezentace autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Bílek autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2598/259766.jpg?1306868616

Slovo turné je po dlouhé cestě na místě, i když jiná možnost než let speciálem a pak autobusová cesta do podhůří Japonských Alp ani nebyla. "Byla to sice hrozná cesta a bolí mě celá záda, ale lékaři nás začali už v Praze připravovat, abychom rychle vstřebali zdejší časový posun. A tak jsme krátce po vzletu a po jídle dostali prášek na spaní, totéž se opakovalo v druhé polovině cesty," svěřil se stoper Tomáš Sivok.

Díky třem volným místům pro každého hráče měli fotbalisté relativně dostatek pohodlí. Nikdo prý neměl ani čas sledovat filmy nebo se ponořit do elektronických her. Až v autobuse společně upřeli zrak k zabudované televizní obrazovce, na které běžel přenos z prvního utkání turnaje.

přehrát video
Fotbalisté odletěli do Japonska

Ve čtvrtek už začne fotbalistům předzápasový program. "Ještě předtím nás však musejí dát maséři dohromady. Já třeba z toho letadla ani necítím záda," povzdychl si obránce Besiktase Istanbul.

Do Japonska letěl i Horváth

Na palubě speciálu s českou výpravou byl i záložník Pavel Horváth s rodinou. Ten se však nevydal plnit reprezentační povinnosti do Macumota, ale v Nagoji chvátal na spoj do Kóbe na návštěvu přátel z dob, kdy tam hrál. "Hodně spěchal, bál se, že naplánovaný spoj nestačí," řekl na adresu plzeňského kapitána Kolář.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.