ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Slovácko neprodloužilo smlouvu s kanonýrem Švancarou

Velikost textu:

Uherské Hradiště - Fotbalový klub 1. FC Slovácko neprodloužil smlouvy se svým nejlepším střelcem Petrem Švancarou a středopolařem Alešem Urbánkem. Po skončení hostování se z kádru dvanáctého týmu ligy vrátí do svých klubů Amadou Cissé, Martin Nešpor a Jiří Valenta. Ještě v tomto týdnu fotbalisté Slovácka budou trénovat. Potom budou mít hráči dovolenou až do 20. června. Přípravu na novou sezonu zpestří soustředění v Rakousku.

Petr Švancara ze Slovácka (vlevo) a Petr Trapp z Plzně
Petr Švancara ze Slovácka (vlevo) a Petr Trapp z Plzně
Otevřít galerii
 • Petr Švancara ze Slovácka (vlevo) a Petr Trapp z Plzně autor: Němec Zdeněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • 1.FC Slovácko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Za posledních pět let jsme sice dosáhli na nejlepší umístění, ale tím neříkám, že jsme spokojeni s výsledkem. Pozitivem je více získaných bodů na hřištích soupeřů," uvedl na tiskové konferenci majitel klubu a předseda představenstva Zdeněk Zemek. Umístění v tabulce si cenil z pohledu moravských klubů. Lepší než Slovácko byla v uplynulém ročníku první ligy pouze Olomouc.

Se Švancarou podle něj k žádným výraznějším jednáním nedošlo. "Obě strany věděly, že mu končí smlouva. Dospěli jsme k závěru, že ji prodlužovat nebudeme. Rozebírat důvody by bylo nekonečné babrání v ničem, co nic nevyřeší. Musíme se nyní zabývat tím, jak zkvalitnit útočnou sílu týmu. Naším základním cílem bude opět udržet se v lize," dodal Zemek.

Klub prý čekají světlé zítřky

Od Nešpora a Cissého vedení klubu očekávalo více, naopak Slovácko by rádo udrželo Valentu, po kterém ale touží jeho mateřský klub Jablonec. "Na sportovním vedení je nyní doplnit tým tak, abychom se v příští sezoně o nějakou příčku zlepšili. Klub je nastartován na velmi dobrou perspektivu," nastínil nejbližší plány ředitel klubu Vladimír Krejčí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.