ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Z reprezentace vypadli zranění Hübschman a Limberský

Velikost textu:
aktualizováno 31. 5. 2011 18:51

Praha - Z kádru české fotbalové reprezentace vypadli před turnajem Kirin Cup v Japonsku kvůli zranění defenzivní záložník Tomáš Hübschman a plzeňský obránce David Limberský. Do Japonska tak dnes večer z pražské Ruzyně odletí 20 hráčů. Bílek v zemi vycházejícího slunce může počítat se 17 hráči do pole a třemi brankáři. Mezi nimi je šest nováčků - Theodor Gebre Selassie z Liberce, Aleš Hruška z Příbrami, Václav Pilař z Hradce Králové, Petr Trapp z Plzně, Petr Janda ze Slavie a Kamil Vacek ze Sparty.

Reprezentační trenér Michal Bílek
Reprezentační trenér Michal Bílek
Otevřít galerii
 • Reprezentační trenér Michal Bílek autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2598/259766.jpg?1306868616
 • Reprezentační trénink autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Limberský na poslední chvíli vypadl kvůli poraněnému stehennímu svalu, Hübschman se omluvil kvůli dlouhodobým problémům s Achillovou šlachou. "Je to pro nás nepříjemnost, chtěl jsem, aby oba hráči jeli. Ale už jsme nikoho místo nich nebrali, byli jsme tak rozhodnutí už dopředu pro případ, že by někdo nemohl odcestovat," řekl na dnešní tiskové konferenci Bílek.

"Je dobře, že můžeme zkoušet další adepty na reprezentaci. Nikdo neví, jak může vypadat situace na podzim při pokračování kvalifikace. Pokud chceme tým doplňovat, musíme si hráče otestovat na podobných akcích a oni nás musejí přesvědčit, že na to mají. Teď prostě bereme ten nejlepší tým, jaký máme k dispozici," uvedl Bílek. Předpokládá, že dá šanci všem hráčům do pole, u brankářů prý ještě není rozhodnutý, jakým způsobem je vytíží. Národní tým podle Bílka bude muset změnit způsob hry, protože se musí obejít bez stabilních hráčů ze středu záložní řady Tomáše Rosického, Jaroslava Plašila a Hübschmana.

přehrát video
Fotbalisté před Kirin Cupem

Český tým se sešel v hotelu Praha, odpoledne ho čeká trénink na Strahově. Do turnaje vstoupí národní tým 4. června proti Peru v Macumotu, o tři dny později budou hrát Češi v Jokohamě s domácím výběrem.

Na dnešním srazu také Petr Čech a Tomáš Sivok předali spolu se šéfem nadačního fondu mládežnického fotbalu Karlem Poborským šek na 250 tisíc korun zástupcům Občanského sdružení Sluneční paprsek, které pomáhá dětem bojujícím s rakovinu.

Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.