ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Trenér Weiss polskou Legii Varšava nepovede

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2011 15:02

Varšava - Trenér slovenské reprezentace Vladimír Weiss fotbalisty varšavské Legie i přes dřívější informace polských médií nepovede. Zástupce šéfa klubu Leszek Miklas oznámil, že pro Legii i pro Slovenský fotbalový svaz bylo nepřijatelné, aby Weiss působil jako trenér na obou místech najednou. Tým Legie Varšava nadále povede Maciej Skorźa, kterého polští fotbaloví komentátoři považují za spíše slabého trenéra.

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss
Otevřít galerii
 • Vladimír Weiss autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1759/175821.jpg?1277400879
 • Vladimír Weiss autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1091/109026.jpg?1252061472

"Zdravý rozum mi říkal: jeď. Z hlediska trenérských ambicí jsem toužil zopakovat minulé úspěchy, což by byl postup do Ligy mistrů. Srdce mi však říkalo nejeď, ačkoli příčiny neumím úplně vysvětlit," řekl dnes Weiss. Dodal, že s jinými kluby v současnosti nejedná.

"Šéfové klubu a fanoušci se příliš často museli dívat na tým, který prohrával i s těmi průměrnými," napsala o Legii pod vedením Skorźi Gazeta Wyborcza. "Tato sezona nepřinese Legii chválu, nepamatuji si, kdy jsme naposledy utrpěli jedenáct porážek," zhodnotil výkony varšavské klubu Miklas. Legia ale vybojovala Polský fotbalový pohár a v lize obsadila třetí místo.

Vladimír Weiss starší ještě tři roky povede slovenskou reprezentaci. Je prvním trenérem, kterému se podařilo dostat národní tým na velký turnaj; v kvalifikaci na loňské mistrovství světa Slovensko vyhrálo kvalifikační skupinu před Slovinskem a Českou republikou. V minulosti Weiss vedl Artmedii Petrželka, se kterou prošel do Ligy mistrů, i Saturn Moskevská oblast.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.