Hokej: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec

Jedna výhra a Žižkov je zpátky v lize

Praha - Fotbalisté Žižkova zvítězili ve druhé lize nad Karvinou 1:0 a na druhém postupovém místě si udrželi dvě kola před koncem náskok čtyř bodů před Jihlavou. O důležité výhře Viktorie rozhodl v 86. minutě kapitán Tomáš Procházka. Klíčový okamžik zápasu přišel po Zapalačově rohovém kopu, kdy se odražený míč dostal po Markovičově hlavičce k volnému Procházkovi a žižkovský záložník ho poslal do sítě.

Žižkov měl od začátku utkání navrch, ale Karviná dlouho odolávala i díky výborným zákrokům brankáře Kafky. Když už byl gólman hostů překonán, vykopl v 9. minutě míč z brankové čáry jeden z jeho spoluhráčů. Po hodině hry podržel svůj tým také žižkovský brankář Vaclík, který vychytal v šanci osamoceného Vránu. Žižkovu tak stačí v závěrečných dvou zápasech k jistotě postupu jednou vyhrát.