ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Guardiola: Finále bylo lepší než před dvěma lety

Velikost textu:

Londýn - Trenér Josep Guardiola podruhé během tří sezon dovedl fotbalisty Barcelony k triumfu v Lize mistrů a znovu to bylo ve finále proti Manchesteru United. Čtyřicetiletý kouč po sobotní výhře 3:1 tvrdil, že jeho svěřenci podali lepší výkon než před dvěma lety v Římě. Po dalším úspěchu prý rozhodně neztrácí motivaci a u týmu chce vydržet ještě minimálně jednu sezonu. "Mám v úmyslu pokračovat ještě jeden rok a pak uvidíme. Až opadne první vlna oslav, pojedu domů, trochu si odpočinu a pak se vrátím," vyvracel Guardiola po zápase v Londýně spekulace některých španělských médií, podle kterých by měl na lavičce Barcelony skončit.

Josep Guardiola
Josep Guardiola
Otevřít galerii
 • Josep Guardiola autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Andres Iniesta (Barcelona) a Michael Carrick (Manchester) autor: Matt Dunham, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Výhru 3:1 považoval za naprosto zaslouženou. Jasnou převahu Barcelony výmluvně vyjadřovala statistika: Katalánci vyhráli na střely na branku 12:1. "Těší mě vítězství i náš výkon. Myslím, že jsme odehráli excelentní zápas. Kontrolovali jsme průběh a zasloužili jsme si vyhrát," prohlásil Guardiola.

Před dvěma lety jeho svěřenci zdolali ve finále Ligy mistrů Manchester také dvoubrankovým rozdílem, ale podle Guardioly tehdy podali mnohem slabší výkon. "Když jsem se díval na to, jak jsme hráli v Římě, nebyl jsem až tak unešený. Ale zápas posloužil svému účelu. Usilovněji jsme trénovali a dnes jsme měli více šancí a poradili si s tím lépe. Hráli jsme lépe než v Římě," mínil Guardiola.Za tři roky svého působení na lavičce Barcelony získal s týmem již deset různých trofejí, ale motivaci prý v žádném případě neztratí. "Ty výzvy vycházejí přímo ze mě zevnitř," podotkl. "Jsem poctěn a vážím si toho, že mohu trénovat tyhle kluky," uvedl Guardiola.

Svým svěřencům připisuje hlavní podíl na barcelonských úspěších. "Rozhodně se necítím jako nějaký jejich šéf. Lidé si řeknou: Pep je dobrý. Ale stačí jedna nepovedená sezona a zatratí vás. Osud kouče závisí na hráčích," řekl. "Samozřejmě, když vyhrajete, holky vám padají k nohám, ale to se může přes noc změnit," dodal Guardiola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.