ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Natland ujišťuje: Náš zájem o Slavii je dlouhodobý

Velikost textu:
aktualizováno 26. 5. 2011 19:30

Praha - Většinový vlastník fotbalové Slavie společnost Natland Group ujišťuje, že se chce v pražském klubu angažovat dlouhodobě. Investiční skupina v těchto dnech dál jedná s britskou firmou ENIC a potvrdila, že vůči ní uznává dluh ze strany Pražanů ve výši asi 100 milionů korun. Zároveň Natland dokončuje forenzní audit hospodaření ve vršovickém klubu. Pokud se potvrdí, že v minulých letech došlo k záměrnému poškození Slavie, obrátí se společnost na orgány činné v trestním řízení.

Slavia Praha
Slavia Praha
Otevřít galerii
 • Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2532/253174.jpg?1304934425
 • Fanoušci Slavie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2532/253151.jpg?1304926091

Natland už nyní zjistil v hospodaření Slavie v minulých letech nesrovnalosti. Vršovický klub ještě před dvěma sezonami vyhrál dvakrát po sobě mistrovský titul a vydělal miliony v Lize mistrů. "Utrácely se tady peníze, které klub ještě ani nevydělal," řekl na tiskové konferenci investiční ředitel Natlandu Josef Vojta.

Natland by mohl sáhnout i k žalobám

přehrát video
Natland plánuje příští sezonu

Podle Natlandu zatím neúplný audit odhalil to, že Slavia byla v ještě horším stavu, než zástupci firmy očekávali. "Nemůžu teď říct, že jsme objevili tisíc podezřelých transakcí, ale byly tu některé smlouvy, obchodní procesy, které ekonomicky zatěžovaly klub a nebyly efektivní," uvedl Vojta. Společnost by mohla v krajním případě sáhnout až k žalobám. "Ve chvíli, kdy zjistíme, že došlo k záměrnému poškození Slavie, tak s tím určitě vyjdeme na světlo a vyvodíme z toho patřičné důsledky," prohlásil Vojta.

Lubor Svoboda, výkonný ředitel Natlandu:

"Chtěli jsme vstoupit do Slavie, restrukturalizovat ji a držet ji. Na druhou stranu jsme investiční skupina, a pokud někdo přijde s neuvěřitelnou nabídkou, budeme o ní uvažovat. Ale náš zájem o Slavii je dlouhodobý."

Natland, který v minulých dnech uhradil nejnutnější dluhy Slavie ve výši asi 25 milionů korun a pomohl pražskému celku dodatečně získat profesionální licenci, pokračuje v jednáních s bývalým většinovým vlastníkem klubu, britskou firmou ENIC. Té Vršovičtí dluží asi 100 milionů korun.

Natland dnes znovu potvrdil, že ENIC drží ve Slavii stále 16 procent akcií, třetinu má bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček. Oba hlavní akcionáři chtějí spolupracovat, ale dohromady prý zatím s ENIC nejednali.

Natland nyní se Slavií pracuje na přípravách valné hromady, která by měla definitivně potvrdit akcionářskou strukturu klubu. Řeší se také rozpočet na novou sezonu, měl by se pohybovat mezi 80 a 100 miliony.

Stanislav Vlček, útočník Slavie:

"Jsme všichni šťastní. Ty čtyři měsíce nejistoty byly ubíjející, poslední měsíc, kdy to bylo na hraně, byl nepříjemný. Všichni věříme, že příští ročník bude probíhat standardně."

Fotbalisté Slavie
Fotbalisté Slavie
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.