ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Mourinho si vynutil vyhazov šéfa Realu Valdana

Velikost textu:

Madrid - Ve fotbalovém Realu Madrid končí generální ředitel Jorge Valdano, jehož odchod si podle španělských médií vynutil trenér José Mourinho. Portugalský kouč, jenž měl s bývalý útočníkem "Bílého baletu" a argentinské reprezentace spory, vyzval prezidenta klubu Florentina Péreze, aby Valdana odvolal. Představenstvo Realu Mourinhovu požadavku vyhovělo.

José Mourinho
José Mourinho
Otevřít galerii
 • José Mourinho zdroj: Footballdirecta https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči Realu Madrid zdroj: Elmundo.es https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1230/122936.jpg?1257894032

Valdano byl dlouho Pérezovou pravou rukou, ale s Mourinhem si nerozuměl. Bývalému trenérovi Chelsea a Interu Milán se nelíbila přestupová politika pětapadesátiletého manažera a chtěl, aby Valdano nezasahoval do týmových záležitostí.

Valdano, jenž vyhrál s Realem španělskou ligu jako hráč (dvakrát) i jako trenér (v roce 1995) nesouhlasil s Mourinhovými kontroverzními metodami, provokativními výroky a častými stížnostmi na rozhodčí. 

Jako trenér vedl Valdano Real v letech 1994 a 1996. Pak trénoval Valencii, ale v roce 2004 se do madridského klubu vrátil jako manažer a nesmazatelně se zapsal do jeho historie drahými nákupy hvězd Luíse Figa, Ronalda, Davida Beckhama či Zinédina Zidana.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.