ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Vošahlík se zranil a na Euro jednadvacítek se nepodívá

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Český fotbalista Jan Vošahlík přijde kvůli poraněnému kotníku o červnové mistrovství Evropy jednadvacítek v Dánsku. Univerzální ofenzivní hráč z Jablonce si kotník pochroumal v sobotním ligovém utkání se Slavií a do startu "malého Eura", které pro český tým začne úvodním soubojem v základní skupině 12. června proti Ukrajině, se prý nestačí dát zdravotně do pořádku.

Lukáš Vácha s Janem Vošahlíkem
Lukáš Vácha s Janem Vošahlíkem
Otevřít galerii
 • Lukáš Vácha s Janem Vošahlíkem autor: Jan Škvára, zdroj: ISIFA/VLP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2579/257865.jpg?1306331335
 • Fotbal autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2314/231382.jpg?1297367364

Nyní tak prožívá zřejmě největší zklamání v kariéře. "Bylo to strašně těžké rozhodnutí, protože nějaká minimální šance na to, že bych mohl přece jen hrát, možná existuje. Ale šance je mizivá. Byl by to velký risk a týmu bych v tom stavu asi moc nepomohl," řekl Vošahlík. "Teď se musím starat o to, abych byl připravený na další sezonu a kotník dobře doléčil. Kdybych na mistrovství nejel ve stoprocentním stavu, nebylo by to zodpovědné a třeba bych si to tam ještě zhoršil. Na takovou akci musí jet jen naprosto zdraví hráči. Do poslední chvíle jsem věřil, ale teď by se musel leda stát nějaký zázrak," uvedl Vošahlík. S lehčím tréninkem má prý začít až za tři týdny.

Pondělní vyšetření magnetickou rezonancí odhalilo, že Vošahlíkovi v kotníku po zákroku slávistického beka Vitalije Trubily praskl jeden vaz. "Kotník mě bolí, jen když si na Trubilu vzpomenu. Neudělal to určitě úmyslně, ale ten zákrok byl trochu zbytečný a nemusel mě tak dojíždět. Mohl si to odpustit. Ale asi je to osud, třeba to tak mělo být," přemítal zklamaně Vošahlík.

Jan Vošahlík:

"Je to hrozná smůla, protože jsem se na Euro strašně dlouho těšil. Ale v životě se stávají i horší věci. Klukům budu na dálku moc fandit, aby se dostali na olympiádu a my mohli pohromadě pokračovat ještě další rok."

Talentovaný fotbalista prošel všemi juniorskými výběry. Se sedmnáctkou před pěti lety získal stříbro na mistrovství Evropy, o dva roky později na ME na domácí půdě s výběrem do 19 let bral stříbro, v roce 2009 byl u toho, když dvacítka postoupila do osmifinále mistrovství světa v Egyptě. Pak Vošahlík prošel celým kvalifikačním cyklem v jednadvacítce a v klíčové baráži s Řeckem pomohl týmu vedoucí brankou v prvním vzájemném utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.