ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Finále Ondrášovka Cupu - boj o EL svedou Olomouc a Boleslav

Velikost textu:

Jihlava - Fotbalisté Olomouce i Mladé Boleslavi mohou v dnešním finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě ukončit čekání na první velkou domácí trofej. Vítězný tým konečně obohatí sbírku svých úspěchů a také si zajistí start v příštím ročníku Evropské ligy, v níž by naskočil do třetího předkola. Zápas začne ve 20:15, hlavním rozhodčím bude Libor Kovařík. Přímý přenos vysílá ČT4 a web Sportživě.cz.

Zápas Mladá Boleslav-Olomouc
Zápas Mladá Boleslav-Olomouc
Otevřít galerii
 • Zápas Mladá Boleslav-Olomouc autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2439/243841.jpg?1301690207
 • SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1943/194277.jpg?1284402134

Touha představit se v další sezoně na pohárové scéně čiší z obou týmů. Sigma se na evropském fóru představila v minulé sezoně, kdy ve čtvrtém předkole Evropské ligy ztroskotala na slavném Evertonu, Mladá Boleslav si naposledy zahrála ještě v Poháru UEFA v sezoně 2007/2008. Vítěz duelu dostane prémii jeden a půl milionu korun, poražený inkasuje třetinu.

Mladoboleslavský klub vystřídal kouče. Klub poprvé v historii dovedl do pohárového finále Karel Stanner, ale pak se sám rozhodl rezignovat na funkci poté, co Středočeši v lize prohráli pět zápasů v řadě. Mladoboleslavští fotbalisté krizi zažehnali v sobotu na Slovácku, kde otočili zápas a výhrou 2:1 nechali částečně zapomenout na nepovedenou sérii.

Trenéři před zápasem

Zdeněk Psotka, trenér Olomouce:"Jsme strašně rádi, že jsme ve finále, protože pořád máme naději jít do pohárové Evropy."

Ladislav Minář, trenér Mladé Boleslavi: "Jdeme splnit cíl tohoto soutěžního ročníku, to znamená kvalifikovat se do předkola Evropské ligy."

Také Olomouc má v pohárovém finále co napravovat. Hanáci neprožili vydařené jaro a z posledních deseti ligových duelů jen dvakrát poznali radost z vítězství. Kouč Psotka věří, že dnešek se zapíše do historie Sigmy. "Je fakt, že velká trofej nám chybí. Kdybychom uspěli, mohli bychom se tím odvděčit za práci všech trenérů, hráčů a funkcionářů, kteří v klubu léta odváděli výborné služby. Pohárovým finále žije celá Olomouc," uvedl Psotka, který ve finále už může využít i uzdraveného útočníka Michala Ordoše.

Jako by se Olomouc i Mladá Boleslav v posledních týdnech soustředily spíš už na domácí pohárovou soutěž, v níž si mohou napravit reputaci. "Abych byl upřímný, tak mám strach, jak na tom před tím finále budeme. Nejde přece dělat, že se nic neděje. Prohrát pět zápasů už není jen tak a není dobré jít do finále v takovém rozpoložení," řekl však minulý týden po porážce s Jabloncem mladoboleslavský kapitán Marek Kulič.

Jihlavské finále by mohlo přinést vyrovnaný souboj. Utkají se totiž sousedé v prvoligové tabulce, protože čtvrtá Olomouc má jen o jeden bod víc než Mladá Boleslav. Bilance z posledních vzájemných zápasů hovoří pro Středočechy, kteří se Sigmou neprohráli už téměř čtyři roky.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.