ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Úplně ztratil pokoru, vzpomíná Jarolím na Brabce

Velikost textu:

Praha – Fotbalový kouč Karel Jarolím po dvou letech mlčení promluvil o důvodech, které ho vedly k tomu, že se v červnu 2009 zbavil ve Slavii úspěšného fotbalisty Ericha Brabce. "V jednom okamžiku už měl pocit, že si může dovolit všechno," řekl současný kouč bratislavského Slovanu, s nímž o víkendu vyhrál slovenskou ligu. Pro mnohé to byl tehdy doslova šok. Brabec, jenž se Slavií vyhrál dva tituly, najednou skončil a následně zamířil přes Turecko do Sparty. Překvapení bylo o to větší, že na hráči, který do pražského klubu přišel v létě 2007, stála celá reklamní kampaň. Smlouvu měl přitom až do roku 2012.

Karel Jarolím
Karel Jarolím
Otevřít galerii
 • Karel Jarolím autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/958/95759.jpg?1246275522
 • Erich Brabec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/877/87686.jpg?1242928836

Oficiálně stály za vyhazovem zkušeného obránce 'nepřesvědčivé výkony' a také nezapadnutí do nové koncepce týmu. V rozhovoru pro slovenský deník Pravda ale tehdejší trenér Slavie prozradil, že hlavní roli sehrál malý respekt.

"Byl kamarád s jedním akcionářem klubu, panem Doležalem," přibližuje Brabcovu pozici Jarolím. "Upozorňoval jsem ho na to vícekrát, úplně ztratil pokoru. Všechny kroky jsem udělal se souhlasem vedení klubu, ale kdybych tušil, jakou aféru z toho udělají média, možná bych postupoval opatrněji," přemítá Jarolím, pro kterého podle jeho slov platí, že hráči přicházejí, ale i odcházejí.

"K hráčům musí mít trenér individuální přístup, každý je jiný," vysvětluje Jarolím. "Jinak se chovám k fotbalistovi, který táhne mužstvo, a jinak k takovému, který neodvádí to, co se od něj čeká. Některá pravidla však musí platit pro všechny stejně," dodává. Brabec se chce podle serveru iDnes.cz ke slovům Jarolíma vyjádřit až poté, co se s nimi důkladně seznámí.

Erich Brabec
Erich Brabec
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.