ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Chramosta má za simulování jednozápasový trest a pokutu

Velikost textu:
aktualizováno 19. 5. 2011 22:59

Praha - Mladoboleslavský fotbalový útočník Jan Chramosta dostal od disciplinární komise trest na jeden zápas a pokutu 20 tisíc korun za to, že simuloval v semifinálovém utkání Ondrášovka Cupu v Kroměříži. Chramosta ale v sobotním ligovém utkání na Slovácku může hrát, protože si distanc odpykal v minulém kole, kdy už měl od disciplinárky dočasně pozastavenou činnost před zápasem s Jabloncem. Kromě toho se na trávník nepodívá rozhodčí Michal Paták - nezapíská si v posledních dvou kolech fotbalové ligy. Komise rozhodčích mu omezila delegaci za chyby, kterých se dopustil v pohárovém duelu.

Jan Chramosta
Jan Chramosta
Otevřít galerii
 • Jan Chramosta autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vyloučení kroměřížského brankáře Marka Vogla autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2537/253601.jpg?1305050985

Chramosta doplatil na to, že v pohárovém utkání v Kroměříži přifilmoval faul, po němž domácí brankář Marek Vogl obdržel červenou kartu. Chramosta a zástupci boleslavského klubu ale argumentovali tím, že se Vogl nohou Chramosty lehce dotkl a mladý útočník se prý neporoučel k zemi bezdůvodně. Vogl podle Středočechů šel do souboje až příliš agresivně a Chramostovi nezbylo než se střetu vyhnout skokem a pádem na zem. 

"Komise po zhlédnutí zpomalených záběrů usoudila, že argumenty mohou být částečně akceptovatelné, ale přesto se hráč chová tak, že nejde o čistou reakci na nebezpečí. K tomu ji vede jednak způsob letu hráče a mimo jiné také chování hráče po dopadu. Pokud by šlo o lehkou teč nebo o vyhnutí se souboji, neležel by hráč tak dlouho po odpískání," uvedl mluvčí svazu a komise Jaroslav Kolář s tím, že disciplinárka nakonec usoudila, že se Chramosta provinil.

Není vyloučeno, že stejně jako Paták budou "odstaveni" na vedlejší kolej i další rozhodčí. Komise hodnotila jejich výkony v 27. a 28. kole první ligy a podle internetových stránek svazu vůči některým arbitrům přijala "interní opatření". V praxi to znamená, že podobný osud jako Patáka mohl stihnout i jiné rozhodčí, ale komise další jména už nezveřejnila.

přehrát video
Chramosta pyká za simulování
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.