ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Plzeňští fotbalisté si mohou sáhnout na pohár už v sobotu

Velikost textu:

Plzeň/Praha - Pokud se podaří fotbalistům Viktorie Plzeň proměnit v sobotním utkání 29. kola první ligy mečbol a zajistí si mistrovský titul, mohou se těšit na okamžité dekorování před vlastními fanoušky. Českomoravský fotbalový svaz se rozhodl, že by v takovém případě s předáním poháru pro nového šampiona nečekal až na poslední kolo, které hrají Západočeši v Olomouci.

Plzeňští fotbalisté
Plzeňští fotbalisté
Otevřít galerii
 • Plzeňští fotbalisté autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2030/202940.jpg?1287329684
 • Gambrinus liga autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1800/179937.jpg?1279133430

"Jsme připraveni pohár předat už v sobotu, protože by to byla důstojnější oslava českého mistra než o týden později na stadionu soupeře. Na utkání v Plzni budu přítomen, stejně jako předseda svazu Ivan Hašek," řekl sportovní šéf svazu Ivo Lubas.

Plzeň vede před zbylými dvěma koly tabulku o čtyři body před Spartou, takže ligovým mistrem může být poprvé v historii korunována ještě před tím, než soutěž skončí. "Problém s tím nemá ani titulární sponzor ligy Gambrinus," uvedl Lubas. Není divu - město piva se už nemůže dočkat, až se na jeho půdě bude slavit neočekávaný triumf.

Svaz je však připraven i na možnost, že Plzeň v sobotu ještě titul nezíská. "Pak bychom přešli k druhé variantě a v posledním kole bychom byli připraveni předat pohár jak v Olomouci, tak na pražské Letné," řekl Lubas k možnosti, že by po selhání Plzně obhájila titul Sparta.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.