ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Natland uhradí dluhy vůči hráčům v nejbližších dnech

Velikost textu:

Praha - Společnost Natland Group, která se snaží finančně pomoci fotbalové Slavii, v nejbližších dnech uhradí všechny dluhy pražského klubu vůči hráčům a realizačnímu týmu. Investiční skupina zároveň stále provádí rozsáhlý forenzní audit ve Slavii, který podle zdrojů blízkých Natlandu potvrzuje, že v posledních pěti letech došlo k nehospodárnému řízení klubu. Audit odhalil sporné zakázky, neplatné administrativní smlouvy a další nesrovnalosti v klubu, který v letech 2008 a 2009 získal dva mistrovské tituly a startoval v Lize mistrů.

Slavia Praha
Slavia Praha
Otevřít galerii
 • Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Slavie autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Natland se k prozatímním výsledkům auditu nechce vyjadřovat. "Před ukončením auditu nebudeme výsledky komentovat," řekl mluvčí firmy Rostislav Starý.

Společnost, která se chce stát většinovým vlastníkem Slavie, hodlá v nejbližší době uhradit závazky vršovického klubu vůči hráčům a realizačnímu týmu. Podle čtvrtečního vyjádření generálního ředitele klubu Miroslava Platila dluží Slavia hráčům a trenérům přibližně 15 milionů korun. Natland už dříve uhradil přibližně třetinu dluhu.

Rostislav Starý, mluvčí společnosti Natland:

"Mohu potvrdit, že v nejbližších dnech by měl Natland uhradit dluhy hráčům a realizačnímu týmu, aby mohla být splněna jedna z podmínek pro udělení licence pro příští sezonu."

Slavia potřebuje doložit bezdlužnost, aby mohla dodatečně získat profesionální licenci pro příští sezonu. Licenční komise ji klubu před dvěma týdny neudělila, Slavia se v úterý proti rozhodnutí odvolala. Licenční tribunál bude odvolání projednávat v úterý 24. května.

Investiční skupina zároveň pokračuje v jednáních s bývalým majitelem klubu britskou společností ENIC, které Slavia dluží asi 100 milionů korun a která tvrdí, že má ve vršovickém celku stále majoritu. Dohoda zatím uzavřena nebyla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.