ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

V širší nominaci fotbalové '21' před ME je i Kadlec

Velikost textu:
aktualizováno 18. 5. 2011 19:55

Praha - V širší nominaci české fotbalové reprezentace do 21 let před červnovým mistrovstvím Evropy v Dánsku je také útočník Sparty Václav Kadlec. Ten v týmu "lvíčat" zatím odehrál jediný zápas. Trenér Jakub Dovalil před šampionátem ještě dva hráče vyřadí a na turnaj jich odcestuje třiadvacet. Na soustředění do jabloneckých Břízek zamíří 25 fotbalistů. Kouč Dovalil do širší nominace pozval všechny klíčové hráče, kteří absolvovali kvalifikaci, v níž jednadvacítka nepoznala přemožitele.

Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem
Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem
Otevřít galerii
 • Jakub Dovalil s Tomášem Pekhartem autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Václav Kadlec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V týmu jsou i fotbalisté, kteří už nahlédli do reprezentačního áčka. Týká se to brankáře Tomáše Vaclíka, obránců Ondřeje Mazucha, Marka Suchého, záložníků Milana Černého, Adama Hlouška, Jana Morávka a útočníků Kadlece, Libora Kozáka a Tomáše Pekharta. Rozhodnuto je o pozici brankářské jedničky. "Díky výkonům v kvalifikaci, ve Viktorii Žižkov i v baráži není jiná volba než Tomáš Vaclík," prohlásil Dovalil.

Dovalil se také dohodl s trenérem áčka Michalem Bílkem, aby začátkem června na přípravný turnaj v Japonsku nebral do seniorské reprezentace hráče z jednadvacítky. Ti se tak budou moci připravovat s "lvíčaty". "Za to patří Michalovi dík," uvedl Dovalil.

přehrát video
Reakce Jakuba Dovalila

Naopak v týmu před "malým" Eurem třeba není útočník Tomáš Necid. Ten sice věkově do jednadvacítky stále spadá, ale v juniorském výběru se objevil naposledy před třemi lety a do poslední kvalifikace vůbec nezasáhl, protože se už stal stabilním hráčem seniorské reprezentace. Dovalil navíc v útoku má z čeho vybírat: rozhodovat se může mezi Kozákem, který letos nastřílel v římském Laziu šest branek, nebo Pekhartem.

Při skládání nominace prý žádné velké dilema neřešil, vsadil na své osvědčené opory. "Jen jsem přemýšlel nad tím, zda povolat Mičolu z Brestu a Lenského z Utrechtu. Nakonec jsem vsadil na hráče, v jejichž prospěch hovoří větší univerzálnost. Mičola s Lenským ale jsou mezi náhradníky," řekl Dovalil.

Širší nominace reprezentace do 21 let před ME v Dánsku:

brankáři: Hanuš (Slavia Praha, 3 starty v jednadvacítce/0 branek), Štěch (West Ham/Angl., 5/0), Vaclík (Žižkov, 12/0),

obránci: Čelůstka (Slavia, 13/1), Čmovš (Veendam/Niz., 1/0), Hošek (Teplice, 9/0), Lecjaks (Anderlecht/Belg., 13/0), Mazuch (Anderlecht, 21/1), Řezník (Ostrava, 10/0), Suchý (Spartak Moskva, 18/0), Vácha (Liberec, 16/1), 

záložníci: Černý (Slavia, 7/0), Dočkal (Liberec, 23/6), Gecov (Liberec, 9/0), Hloušek (Kaiserslautern/Něm., 5/0), Hořava (Olomouc, 15/1), Kovařík (Jablonec, 10/2), Mareček (Anderlecht, 14/1), Morávek (Kaiserslautern, 5/0), Šmejkal (Ostrava, 2/0),

útočníci: Chramosta (Boleslav, 3/2), Kadlec (Sparta Praha, 1/1), Kozák (Lazio Řím, 10/3), Pekhart (22/16), Vošahlík (Jablonec, 14/3).

Libor Kozák
Libor Kozák
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.