ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Maradona a spol. dostali za exhibici v Čečensku hodinky s diamanty

Velikost textu:

Groznyj - Legendární Diego Maradona a další někdejší fotbalové hvězdy dostali za nedávnou exhibici v Grozném od čečenského vládce Ramzana Kadyrova hodinky posázené diamanty. Podle ruských médií si také každý z hráčů výběru světa přišel díky štědrému honoráři až na milion eur. Zápasu s kavkazským výběrem se mimo jiné zúčastnili Francouzi Fabien Barthez, Jean-Pierre Papin a Manuel Amoros či Portugalec Luis Figo. Kadyrov, který vedl domácí tým a přispěl k výhře 5:2, nechal pro každého z hostujících fotbalistů vyrobit hodinky v hodnotě 12 000 až 70 000 eur (293 000 až 1,7 milionu korun).

Diego Maradona
Diego Maradona
Otevřít galerii
 • Diego Maradona autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ramzan Kadyrov autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Exhibiční duel se hrál u příležitosti otevření nového třicetitisícového stadionu. Podobné utkání pořádal Kadyrov už v březnu, kdy se v Grozném představili brazilští mistři světa z let 1994 a 2002 včetně Romária. Čečenský prezident tehdy tvrdil, že brazilští míčoví kouzelníci přijeli hrát zadarmo.

Kadyrov se v Grozném netají velkými sportovními ambicemi. Nedávno pro svůj místní fotbalový klub angažoval jako trenéra nizozemskou fotbalovou legendu Ruuda Gullita.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.