ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Slávisté fandili za branami stadionu

Velikost textu:
aktualizováno 16. 5. 2011 20:35

Praha - Zhruba 150 příznivců fotbalové Slavie přišlo alespoň za brány stadionu v Edenu podpořit svůj tým v ligovém duelu s Příbramí. Utkání 28. kola se odehrálo kvůli trestu za řádění fanoušků v nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí před prázdným hledištěm. Mladí fanoušci zejména v druhém poločase hlasitě skandovali slávistická hesla, do konce zápasu jich však na místě vydržela pouze necelá stovka.

Slávističtí fanoušci před branami stadionu v Edenu
Slávističtí fanoušci před branami stadionu v Edenu
Otevřít galerii
 • Slávističtí fanoušci před branami stadionu v Edenu autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2554/255357.jpg?1305576870
 • Slávisté děkují prázdné tribuně v Edenu autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2554/255344.jpg?1305574174

Na prostranství před vstupem do hlediště příznivci po dobu zápasu v klidu popíjeli, kopali si s míčem a oslavovali góly Slavie, která zvítězila 3:2. Fandění se obešlo bez incidentů, příznivci chtěli, aby jejich podporu uslyšeli vevnitř fotbalisté. Skandování poprvé dolehlo do liduprázdné Synot Tip Arény asi po dvanácti minutách.

V druhé půli fanoušci vyvolávali jména náhradního brankáře Pražanů Martina Vaniaka a střídající útočníka Stanislava Vlčka. Hráči však i přes několikeré výzvy nepřišli fanoušky po utkání pozdravit.

V okolí stadionu připravila bezpečnostní opatření pražská policie. Na fanoušky dohlíželi členové pořádkové, dopravní i kriminální služby. Přítomni byli i příslušníci antikonfliktního týmu, v záloze byla připravena speciální pořádková jednotka.

Slávisté pykají za výtržnosti svých fanoušků v úvodním duelu semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci. Příznivci vršovického celku při něm protestovali proti nejasné situaci v zadluženém klubu a dožadovali se od vedení informací o tom, kdo je majitelem a jaká bude budoucnost Slavie.

V poločasové přestávce se po krátkém projevu generálního ředitele Miroslava Platila protest zvrhl a vyústil v násilnosti na stadionu a pokus napadnout klubové představitele. Zápas poté musel být předčasně ukončen a následně byl minulé pondělí zkontumován. Slavia vedle toho dostala tresty také od disciplinární komise. Tři soutěžní domácí duely musí odehrát bez diváků a navíc zaplatí pokutu 750 tisíc korun.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.