ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Policie obvinila dva účastníky výtržností v Edenu

Velikost textu:

Praha - Policie obvinila dva výtržníky z pohárového zápasu mezi Slavií Praha a Sigmou Olomouc, který zůstal 5. května nedohrán kvůli řádění fanoušků na stadionu v Edenu. První čelí obvinění z trestného činu násilí proti úřední osobě a hrozí mu až čtyřleté vězení. Druhý je obviněn z výtržnictví a poškozování cizí věci. Za to mu hrozí až dvouleté vězení. Celkem má pražská policie zadokumentováno protiprávní jednání více než dvaceti fanoušků a stále pracuje na jejich ztotožnění, aby s nimi mohla zahájit trestní řízení.

Fanoušek Slavie se staví proti policii
Fanoušek Slavie se staví proti policii
Otevřít galerii
 • Fanoušek Slavie se staví proti policii zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci Slavie zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Policie stále vyhodnocuje několik desítek hodin kamerových záznamů ze stadionu, svých, ale i z kamer televizních štábů. Již dříve policie sdělila, že jednání dalšího fanouška bylo kvalifikováno jako přestupek, proto případ postoupila správnímu orgánu.

Zápas v Edenu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v klubu, který tíží mnohamilionové dluhy a kvůli neudělení profesionální licence mu hrozí pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokus o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie.

"Zákrok policie vyhodnotila jako oprávněný a naprosto adekvátní," sdělila minulý týden mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Policie se snažila postupovat nenásilně a zaměřovala se na vytlačení lidí ze stadionu. Rázně prý zakročila až v okamžiku, kdy výtržníci poškozovali zařízení stadionu a útočili na policisty. "Nezaznamenali jsme ani žádné zranění," dodala Miklíková. Škodu policisté předběžně odhadli na 300 000 korun.

Slavia byla ve čtvrtek potrestána pokutou 750 000 korun a zavřením hlediště v nejbližších třech domácích utkáních. Již dříve byl nedohraný zápas zkontumován výsledkem 3:0 ve prospěch Olomouce, která pak v odvetě potvrdila postup do finále soutěže.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.