ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Chramosta jde za filmování faulu před disciplinárku

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2011 18:49

Praha - Mladoboleslavský fotbalista Jan Chramosta bude předvolán před disciplinární komisi ČMFS kvůli simulování v semifinále Ondrášovka Cupu s Kroměříží. Podnět k zahájení řízení dala po přezkoumání videozáznamu komise rozhodčích. V úterním pohárovém zápase ve 38. minutě za stavu 1:0 pro Mladou Boleslav běžel Chramosta sám na brankáře Marka Vogla. Ten vyběhl, hostující útočník upadl a rozhodčí Paták gólmana vyloučil za faul mimo pokutové území. Komise rozhodčích dala za pravdu brankáři, že reprezentant do 21 let svůj pád přes Vogla nasimuloval.

Jan Chramosta
Jan Chramosta
Otevřít galerii
 • Jan Chramosta autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vyloučení kroměřížského brankáře Marka Vogla autor: Zdeněk Němec, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2537/253601.jpg?1305050985

Vyloučení brankáře podle domácích výrazně ovlivnilo zápas, který nakonec skončil výhrou Boleslavi 3:1 a jejím postupem do finále Ondrášovka Cupu. Chramosta k postupu přispěl dvěma góly.

"Pochopitelně cítím křivdu, protože jsem pronikajícího Chramostu nesrazil. Ten spadl už tři metry přede mnou. A je otázka, zda situaci nepředcházel ofsajd. Kluci bojovali, musím je ocenit. Ale v deseti jsme už neměli mnoho šancí proti tak zkušenému týmu," řekl po utkání brankář Vogl.

Chramosta: Já nic, já muzikant

Naopak Chramosta odmítá, že by pádu pomohl. "Při sólu jsem chtěl udělat kličku a lituju, že se mi nepodařilo situaci ustát. Měl bych potom otevřenou cestu do branky," řekl mladoboleslavský útočník.

Naposledy byl disciplinární komisí za filmování potrestán v roce 2009 záložník Slavie Jaroslav Černý, který dostal pokutu 10 000 korun. Tehdy šlo o jeden z prvních případů současné komise pod vedením Jiřího Goldy.

přehrát video
Reakce Jana Chramosty
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.