ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Šéf brazilského fotbalu: Obvinění z korupce je absurdní

Velikost textu:

Londýn - Prezident Brazilského fotbalového svazu Ricardo Teixeira chystá žalobu na bývalého šéfa anglického fotbalu Davida Triesmana. Ten jej v úterý obvinil, že si při volbě pořadatelů mistrovství světa řekl o úplatek výměnou za hlas pro Anglii. Triesmanovo tvrzení v britském parlamentu označil Teixeira za absurdní a za ubohý pokus ospravedlnit neúspěch anglické kandidatury. Ta s pouhými dvěma hlasy neprošla ani prvním kolem volby pořadatele MS pro rok 2018, kterým se nakonec stalo Rusko.

FIFA
 • FIFA autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Prezident FIFA Sepp Blatter autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Triesman vedle Teixeiry obvinil další tři členy výkonného výboru FIFA, že si řekli o protislužbu za hlas pro šampionát v Anglii. Jmenoval také Trinidaďana Jacka Warnera, Paraguayce Nicolase Leoze a Worawiho Makudiho z Thajska.

Teixeira zdůraznil, že už dávno před volbou byly jihoamerické národní federace rozhodnuté hlasovat pro společnou kandidaturu Španělska a Portugalska.

Bouří se i Katar

Proti čerstvým obviněním se ohradil i Katar, který na prosincovém kongresu překvapivě získal organizaci šampionátu pro rok 2022. Jiný britský poslanec Damian Collins totiž obvinil další dva členy výboru FIFA Issoua Hayatoua a Jacquese Anoumu, že dostali 1,5 milionu dolarů za to, že při volbě pořadatele MS 2022 hlasovali pro tuto asijskou zemi. "Tato obvinění zůstanou neprokázaná, protože jsou lživá," uvedl katarský svaz v prohlášení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.