ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Nový stadion v Edenu pokřtí Slavia 7. května

Velikost textu:
aktualizováno 17. 4. 2008 18:14

Praha - Nový stadion fotbalové Slavie v Edenu zažije zápasovou premiéru 7. května. Klub dnes potvrdil, že od 19:00 bude prvním soupeřem červenobílých avizovaný anglický soupeř Oxford University AFC. Zápas bude reprízou historického souboje, který se odehrál v úterý 28. března 1899.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Slavia se tak vrátí do Edenu bez šesti dnů osm let poté, co na svém původním stařičkém stadionu odehrála poslední utkání (13. května 2000). Od té doby je jejím přechodným domovem Strahov. Projekt výstavby nové arény pro 21.000 diváků začal nabírat konkrétní obrysy až mnohem později a základní kámen byl položen v říjnu 2006.

V současnosti už ale v Edenu finišují dokončovací práce. Trávník, na němž se bude hrát, se v současné době ještě pěstuje v Německu, ale 24. dubna se začne pokládat na hrací plochu. Do Prahy bude převezen v pásech širokých 120 centimetrů a přibližně 16 metrů dlouhých.

Slávisté si už dříve za prvního soupeře vybrali Oxford, který před 109 lety byl historicky prvním anglickým protivníkem sešívaných. Angličané tehdy předvedli v Praze poprvé skutečný fotbal a přišla se na ně podívat rekordní návštěva čtyř tisíc diváků, kteří viděli výhru hostů 3:0. Odveta s Oxfordem se hrála za 37 let v Praze a Slavia ji vyhrála 8:2.

"Zápas bude slavnostním okamžikem, na který se těšily celé generace slávistů. Bude pro mne velká čest být u toho," uvedl trenér Slavie Karel Jarolím, který zřejmě v utkání povede současný tým doplněný o některé hráče z minulosti. "Pro Slavii přichází historická chvíle. Vrátí se do svého domova," řekl generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Předprodej vstupenek na slavnostní otevření stadionu bude zahájen koncem dubna v pokladnách v Edenu. Ceny lístků se budou pohybovat od 500 do 700 korun.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.