ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Šéf Slavie: Natland splatí naše dluhy, už jedná s ENICem

Velikost textu:

Praha – Společnost Natland Group, která usiluje o získání majoritního podílu v pražské Slavii, už začala jednat s věřiteli zadluženého klubu. Dnes došlo k prvnímu jednání s bývalým majitelem Slavie britskou společností ENIC, které klub dluží 110 milionů korun. V Událostech, komentářích to uvedl generální ředitel SK Slavia Praha Miroslav Platil.

Miroslav Platil
Miroslav Platil
Otevřít galerii
 • Miroslav Platil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2529/252801.jpg?1317715986
 • Nespokojení fanoušci Slavie autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2525/252448.jpg?1304619448

"Dnes jsem od zástupců společnosti dostal informaci, že včera i dnes proběhlo jednání s právními zástupci společnosti ENIC," uvedl Platil v Událostech, komentářích s tím, že Natland deklaroval svůj zájem o splacení slávistického dluhu i před licenční komisí. Vedle dluhu u ENICu dluží Slavie dalších 10 milionů hráčům, personálu a pořadatelům.

Natland dnes v tiskové zprávě uvedl, že se snaží rozplést složité vlastnické a ekonomické pozadí Slavie a jednání podle něj výrazně pokročila. Podle všeho směřuje k převzetí klubu, což v zásadě potvrdil i jeho generální ředitel. "Jeho zájmem je převzít majoritu, respektive stoprocentní vlastnictví Slavie s tím, že chce dlouhodobě stabilizovat tento klub a že jeho činnost umožňuje zabezpečit nejen vlastním kapitálem, ale i získáním dalších sponzorů a dalších obchodních partnerů," řekl Platil.

přehrát video
Události, komentáře s Miroslavem Platilem

Miroslav Platil:

"Důležité je pro mě to, že zástupci této společnosti jednoznačně deklarovali vážný zájem svým ekonomickým vstupem, a za druhé to projevili i před licenční komisí."

Ředitel Slavie zároveň nepotvrdil, že by existovalo spojení mezi vlastníky Slavie a Natlandu. "Já takový poznatek nemám," konstatoval. Spekulovalo se přitom, že Natland byl propojen s kontroverzním podnikatelem Petrem Sisákem, který je podle spekulací médií pravým majitelem Slavie. "Majitelem majoritní části je jasně pan Antonín Franc. Nedošlo k převodu akciových práv a on jedná za Slavii z pozice majitele," dodal Platil.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.