ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ústí se snaží zvrátit osud a získat licenci

Velikost textu:

Ústí nad Labem - Fotbalový klub v Ústí nad Labem se odvolá proti rozhodnutí licenční komise, která mu ve čtvrtek neudělila profesionální licenci kvůli nevyhovujícímu stadionu. Vedení města by mělo jednat příští týden s předsedou ČMFS Ivanem Haškem a stále prý zkouší sehnat peníze na stavbu požadované jedné tribuny. "Odvolací lhůtu využijeme a tým nastoupí v neděli proti Příbrami s cílem vyhrát a pokusit se o záchranu v první lize," řekl sportovní ředitel klubu Stanislav Pelc.

FK Ústí nad Labem
FK Ústí nad Labem
Otevřít galerii
 • FK Ústí nad Labem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2379/237871.jpg?1299595393

Mezitím rozjíždí zadlužené město poslední pokus, jak licenci ještě získat a zabránit sestupu klubu až do třetí ligy. "Budeme se snažit získat peníze, které by umožnily stavbu alespoň té hlavní tribuny. Možných způsobů je několik, ale zatím je nechceme specifikovat," řekl šéf ústecké ČSSD Arno Fišera, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na ústeckém magistrátu. 

"Z vlastních zdrojů bohužel mnoho nabídnout nemůžeme, kvůli stadionu nejde škrtnout investice do školek nebo do silnic," dodal. Zároveň nepřímo vyzval svaz ke zmírnění podmínek na vybavení stadionu. "Nejsme tak bohatý stát, aby musel mít každý klub luxusní stadion. A města, která se o fotbal starají, často nejsou v dobré finanční kondici," dodal.

Město je majoritním vlastníkem klubu a vlastní i nevyhovující Městský stadion. Nová tribuna by stála až 117 milionů korun a zvedla by kapacitu na požadované 4 000 diváků. Stadion už přitom v uplynulé dekádě jednou rekonstrukcí prošel, ale vedle nového atletického oválu a demolice starých ochozů přinesla jen jednu novou tribunku. Po postupu do první ligy proto hrají fotbalisté Ústí v sousedních Teplicích.

V Ústí je preferovaný hokej, který se rekonstruované arény už dočkal, a i v druhé nejvyšší soutěži klub hospodaří s rozpočtem okolo 70 milionů korun, což je proti fotbalovému klubu skoro trojnásobek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.