ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Mourinhovu kritiku bude řešit disciplinárka UEFA

Velikost textu:

Nyon - Disciplinární komise UEFA zahájila řízení s trenérem Realu Madrid Josém Mourinhem kvůli "nevhodnému komentáři" po prohře s Barcelonou v úvodním semifinále Ligy mistrů. Portugalský kouč chrlil lavinu kritických slov na adresu rozhodčích a naznačil, že Barceloně nadržuje i UEFA. Případ se bude řešit 6. května. Real ve středu večer doplatil na vyloučení Pepého, za což ho v poslední čtvrthodině ztrestal dvěma góly kanonýr Messi. Mourinho Pepého vyloučení nechápal, po protestech byl vykázán na tribunu a po skončení semifinále nemohl přijít na jméno čtveřici německých sudí v čele s hlavním Wolfgangem Starkem.

José Mourinho
José Mourinho
Otevřít galerii
 • José Mourinho zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1693/169250.jpg?1316703443
 • Pepe dostává červenou kartu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Disciplinární komise zasedne až v pátek 6. května, přičemž odveta na Nou Campu se bude hrát už v úterý. Bude se zabývat také Mourinhovým vykázáním z lavičky, které následovalo po jeho ironickém zatleskání čtvrtému sudímu, jenž Starkovi poradil, ať Pepého vyloučí. 

Řešit se příští pátek v sídle UEFA bude také červená karta náhradního gólmana Barcelony Joseho Pinta, který se zapojil do strkanice při odchodu ze hřiště o poločasové přestávce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.