ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Další termín uplynul, ve Slavii stále nic nového

Velikost textu:

Praha - Žádný výrazný posun zatím nenastal při hledání nového slávistického investora. Generální ředitel pražského celku Miroslav Platil přitom v deníku Sport uvedl, že dnes by měl údajný současný vlastník Slavie Antonín Franc představit příštího majitele klubu. "Nejsou žádné nové informace," řekl slávistický mluvčí Ondřej Zlámal. Nedošlo ani k plánované schůzce mezi Francem s Platilem a předsedou ČMFS Ivanem Haškem.

Miroslav Platil
Miroslav Platil
Otevřít galerii
 • Miroslav Platil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2110/210956.jpg?1290077440
 • Bassirou Dembélé v dresu Slavie autor: Martin Divíšek, zdroj: ISIFA/VLP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slávističtí zástupci se s šéfem fotbalového svazu setkali poprvé ve čtvrtek, kdy předložili projekt na záchranu klubu a kroky k tomu, aby vršovický tým získal profesionální licenci pro příští ligovou sezonu. K tomu potřebuje Slavia uhradit hráčům dluhy ve výši asi deseti milionů korun.

Vedení Slavie zatím nerozhodlo ani o dalším osudu záložníka Bassiroua Dembélého, který se v rozhovoru pro Nedělní Sport ostře vyjádřil k poměrům a ke své situaci v zadluženém pražském klubu a na základě toho chyběl v nominaci na pondělní ligový duel na hřišti Plzně. "O Bassirouovi odpoledne jednalo představenstvo klubu, žádné rozhodnutí ale zatím nepadlo. Je to otevřené," uvedl Zlámal.

Jednadvacetiletý malijský středopolař si v rozhovoru mimo jiné postěžoval, že mu klub dluží čtyři měsíce výplaty a že s ním přestal komunikovat slávistický trenér Michal Petrouš. Kouč Pražanů ho následně nenominoval k utkání v Plzni, ale popřel, že by ho vyřadil z kádru. "Z kádru určitě vyřazen nebyl, jen jsem ho nenominoval k zápasu na základě nevybíravých vyjádření v tisku," uvedl Petrouš po zápase na západě Čech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.