ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Fotbalisté na Kirin Cupu podpoří Japonce

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová reprezentace dnes definitivně potvrdila svou účast na turnaji Kirin Cup, který se bude hrát na počátku června v Japonsku. Po březnovém zemětřesení a následných problémech s jadernou elektrárnou Fukušima sice vedení národního mužstva zvažovalo odvolání účasti na asijské soutěži, ovšem čeští odborníci i pořadatelé ho ubezpečili, že výpravě žádné nebezpečí nehrozí. Český fotbal pojme start na turnaji i jako povzbuzení země bojující s následky přírodní katastrofy.

Reprezentační trénink
Reprezentační trénink
Otevřít galerii
 • Reprezentační trénink autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2411/241003.jpg?1300738293
 • Vladimír Šmicer a Michal Bílek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Fotbalisty před cestou do Japonska přišla na tiskovou konferenci v Praze uklidnit i předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Podle ní by možné nebezpečí hrozilo pouze v okruhu do 50 kilometrů od poškozené jaderné elektrárny. "Obě dějiště jsou zhruba 280 kilometrů, žádných problémů se naši fotbalisté bát nemusejí," uvedla Drábová, která varovala pouze před nákupem ryb a zeleniny na tržišti.

Vladimír Šmicer, manažer reprezentace:

"Nikdo nemusí mít obavy, nevzali bychom fotbalisty nikam, kde by bylo nebezpečno. Sám mám na účast před třinácti lety krásné vzpomínky a doufám, že zůstanou i současným hráčům."

přehrát video
Národní tým pojede do Japonska

Manažer reprezentace Vladimír Šmicer nevyloučil, že po skončení klubové sezony budou ve výběru chybět hráči, kteří se chystají na lékařské zákroky. "Je to však normální reprezentační termín, řada týmů v té době hraje kvalifikační zápasy," připomněl Šmicer, že při nominaci hodlá trenér Bílek vsadit na největší opory.

Japonce prý potvrzení české účasti nadchlo. "Asi by chápali, kdybychom se tam nyní nechtěli vypravit, ale každý z nich chce přispět k tomu, aby se život v Japonsku vrátil do normálu. A tento turnaj má lidem také pomoci v jejich houževnatém snažení," vysvětlil Šmicer, že v tomto případě bude mít sportovní akce i jiný rozměr.


Národní tým čekají v Japonsku dvě utkání, v obou případech bylo potvrzeno původní dějiště. První zápas proti Peru se bude hrát 4. června od 8:00 SELČ v Macumotu, o tři dny později se svěřenci Michala Bílka střetnou v Jokohamě (12:30) s domácím výběrem. Z obou zápasů plánuje přímý přenos ČT4.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.