ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Došek dostal od disciplinárky trest na 4 duely

Velikost textu:

Praha - Teplický útočník Libor Došek dostal od disciplinární komise Českomoravského svazu trest na čtyři zápasy kvůli urážkám, které měl adresovat k rozhodčímu. Sám hráč však tvrdí, že urážel protihráče. Komise si pak na své příští zasedání pozvala trenéra Mladé Boleslavi Karla Stannera, který má vysvětlit své výroky o údajně tendenčním chování sudího při nedělním ligovém duelu se Spartou.

Fotbalisté Sparty zvítězilli v Boleslavi
Fotbalisté Sparty zvítězilli v Boleslavi
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Sparty zvítězilli v Boleslavi autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Štěpán Vachoušek v utkání se Slavií autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2471/247091.jpg?1313960560

Došek se provinil minulý týden v prvním utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu proti Slavii. V něm byl pět minut před koncem vyloučen a následně měl podle zápisu rozhodčího a delegáta urážet čtvrtého rozhodčího. "Komise vyslechla hráče i zástupce klubu. Libor Došek přiznal výrok, ale s tím, že rozhodně nešlo o výrok směrem na čtvrtého rozhodčího, ale na protihráče. V konečném důsledku je z hlediska trestní sazby jedno, komu byl výrok adresován. Došlo k provinění, konkrétně k nesportovnímu chování, za které je rozmezí trestu tři soutěžní utkání až šest měsíců," uvedl mluvčí svazu Jaroslav Kolář.

Komise také projednávala případ mladoboleslavského kouče Stannera, který po duelu se Spartou tvrdě kritizoval sudího Petra Mikela. Ten podle Stannera řídil utkání výrazně tendenčně ve prospěch letenského týmu. "Jsem ve věku, kdy jsem už ve fotbale zažil ledasco. Ale dlouho jsem neviděl něco takového jako dnes. Zápasu absolutně chybělo férové řízení. Na první pohled to bylo totálně tendenční," řekl Stanner po utkání. Tato svá vyjádření má Stanner vysvětlit na příštím zasedání komise. Disciplinární šetření proběhne i s klubem Mladá Boleslav.

Komise dále udělila pokutu 50 tisíc korun Spartě za nedostatečnou pořadatelskou službu v derby se Slavií. Důvodem je pronesení velkého množství pyrotechniky na stadion.

Karel Stanner
Karel Stanner
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.