ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Hašek: Slavii hrozí reálný zánik

Velikost textu:

Praha – Fotbalová Slavia se zmítá v problémech. Podle Deníku Sport nedostali hráči od prosince výplaty a klub teď shání 10 milionů korun na to, aby jim dluh uhradil. V opačném případě nedostane licenci a hrozí mu pád do ČFL. Podle předsedy ČMFS Ivana Haška jsou však problémy ještě vážnější. "Nejde o to, že Slavia nedostane licenci a půjde do ČFL, ale může zaniknout úplně," varuje bývalý fotbalista.

Ivan Hašek
Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Ivan Hašek autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402

Podle Haška musí každý, kdo má fotbal rád, bít na poplach. "Nejhorší je, že nevíme, kdo je skutečným majitelem, a především nevíme, co vlastně chce. Jaké má s klubem úmysly. Přitom každá nečinnost může mít velké následky. Je tu reálná hrozba, že zmizí jeden z nejslavnějších našich klubů, její velká historie," tvrdí Hašek.

Ten se už minulý týden sešel s generálním ředitelem Slavia Miroslavem Platilem a podle svých slov si uvědomil, jak je situace okolo Slavie nesmírně závažná. "Platil je v současné době jeden z mála lidí, kteří ještě Slavii drží. Snaží se, seč mu síly stačí. Ale bylo na něm poznat, jak ho to vysiluje. Potřebuje nutně pomoc," přiznává Hašek.

přehrát video
Rozhovor se Stanislavem Hrabětem

Zároveň dodává, že možnosti fotbalového svazu jsou v této situaci velice omezené. "V žádném případě nemůžeme zasahovat do vnitřních záležitostí obchodních společností," říká Hašek s tím, že nejde jen o deset milionů, které Slavia dluží na výplatách. "Problémů je mnohem víc. Nejde o licenci. Hrozí ji opravdu zánik," naléhavě opakuje. Hašek ví, že cesta k záchraně Slavie je hodně složitá. "Každý den nekonání může mít pro tento klub dosti vážné následky."

Hašek zároveň odmítá, že by ho jako bývalého sparťana těšilo, že je věčný rival letenských v krizi. "Neznám jediného skutečného sparťana, který by to vítal. Vždyť by všichni přišli o nejslavnější derby. Jaká by to potom byla liga?" ptá se.

Majoritním akcionářem klubu je podle Platila člen představenstva Antonín Franc. Dlouho slibovaná skupina investorů nakonec do Slavie nevstoupí. Klub zároveň popřel informace, podle nichž její hráči kvůli nevyplaceným mzdám za první tři měsíce letošního roku uvažují o bojkotu duelu 25. ligového kola v Plzni. Definitivně jasno o udělení licence musí být poslední květnový den.

Na současný vývoj v zadluženém klubu zareagovali fanoušci. Hnutí Sešívaní drží spolu přichystalo na začátek druhého poločasu duelu se Slováckem společnou choreografii na východní tribuně jako protest proti kritické situaci ve Slavii.

Zklamaní hráči Slavie
Zklamaní hráči Slavie
Více fotek
 • Zklamaní hráči Slavie autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2117/211638.jpg
 • Miroslav Platil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2110/210956.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.