ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Slavia popírá, že fotbalisté chtějí bojkotovat duel v Plzni

Velikost textu:

Praha - Fotbalová Slavia popřela informace deníku Sport, podle kterého její hráči kvůli nevyplaceným mzdám za první tři měsíce letošního roku uvažují o bojkotu duelu 25. ligového kola v Plzni. Mluvčí klubu Ondřej Zlámal oznámil, že vedení Pražanů o ničem takovém neví. Fotbalisté se podle něj v minulých dnech normálně chystali na dnešní večerní dohrávku 24. kola proti Slovácku, v neděli měli klasický předzápasový trénink. "Nemáme žádnou zprávu, že by hráči něco takového chystali," tvrdí Zlámal.

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha
Otevřít galerii
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402
 • Peníze autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2414/241320.jpg?1315905559

Podle Sportu hráči zvažovali bojkot již dnešní dohrávky se Slováckem, ale nakonec prý měli dát vedení na sehnání peněz ještě týden. Odehrát by tak měli i čtvrteční pohárovou odvetu proti Teplicím, další ligový zápas příští pondělí v Plzni je ale údajně v ohrožení.

Generální ředitel klubu Miroslav Platil v pátek uvedl, že hráči naposledy dostali prosincovou výplatu. Klub jim momentálně dluží téměř deset milionů korun. Pokud částku nestihne sehnat do konce dubna, hrozí mu, že nedostane profesionální licenci pro příští sezonu.

V tom případě by se pak Pražané mohli proti verdiktu licenční komise odvolat a splnit podmínky dodatečně. Definitivně jasno o udělení licence musí být poslední květnový den.

Na současný vývoj v zadluženém klubu reagují fanoušci. Hnutí Sešívaní drží spolu chystá na začátek druhého poločasu duelu se Slováckem společnou choreografii na východní tribuně jako protest proti kritické situaci ve Slavii.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.