ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Slavia prý musí do 14 dní sehnat 10 milionů

Velikost textu:
aktualizováno 15. 4. 2011 21:59

Praha - Fotbalová Slavia má podle generálního ředitele Miroslava Platila čtrnáct dní na to, aby vyřešila dluh ve výši deset milionů korun a mohla získat licenci pro další ligový ročník. Platil momentálně vyvíjí tlak na člena představenstva Antonína France, kterého označil za majoritního akcionáře a současného vlastníka klubu, aby situaci pomohl vyřešit. Pokud by se částku nepodařilo sehnat do konce příštího týdne, je slávistický generální ředitel připraven složit funkci. "Chci do příštího týdne mít těch deset milionů na účtu. Když se to nerozetne a nebude to mít řešení, tak příští týden skončím," dodal Platil.

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha
Otevřít galerii
 • SK Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191043.jpg?1283337402
 • Sparta - Slavia autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slavii trápí jednak více než 100milionový dluh vůči bývalému majiteli – britské společnosti ENIC, podle Platila ale klub dluží i hráčům a dalším subjektům skoro deset milionů. Právě ty je nutné sehnat, jinak sešívaným hrozí, že nedostanou licenci pro příští sezonu. 

Podle Platila klub dluží hráčům výplaty od začátku roku. Od mužstva má přislíbeno, že zatím nikdo kvůli tomu nebude podnikat žádné protiopatření. "Hráči mě sami prostřednictvím kapitána Karola Kisela ubezpečili, že se můžu spolehnout a že mi důvěřují. Snažím se s nimi hrát otevřenou hru a nebudu je vodit za nos," řekl Platil.

Miroslav Platil:

"Následující dny do konce dubna nás čeká klíčový boj o všechno. Rozhodne se o budoucnosti Slavie v té první základní etapě."

Generální manažer je v nepřetržitém kontaktu s členem představenstva Francem, kterého považuje po nedávném odchodu Tomáše Rosena ze Slavie za hlavního akcionáře klubu. O jménu majitele Slavie se několik let jen spekulovalo. "Pan Franc mi řekl: Já jsem vlastník. To tak stojí, a tak to beru. Dneska ráno jsem s ním mluvil a takto mi to potvrdil," uvedl Platil. Tvrdí, že Franc má u sebe majoritní podíl slávistických akcií a je připraven je nabídnout případnému investorovi. 

Franc je údajně blízkým známým kontroverzního podnikatele Petra Sisáka,
jeho spojení se Slavií ale Platil odmítl. "Pana France jsem se na to ptal,
ale se Slavií prý pan Sisák nemá nic společného," řekl Platil.

S Francem situaci neustále řeší. Prý už byla několikrát blízko dohoda s
potenciálními investory, kteří nakonec couvli. Zřejmě je odrazuje nejistý
stav kolem akcií - na valné hromadě v lednu 2008 totiž přišel navýšením
jmění o pojistky hráčů tehdejší majoritní vlastník ENIC o většinu v klubu a
později to soudně napadl. První instance rozhodla ve prospěch Slavie,
momentálně okolnosti valné hromady řeší vyšší soudní instance.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.