ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Řepka dostal za prostředníček v Jablonci dva zápasy stop

Velikost textu:
aktualizováno 14. 4. 2011 18:54

Praha - Kapitán fotbalistů Sparty Tomáš Řepka dostal dvouzápasový trest od disciplinární komise za vulgární gesta při utkání v Jablonci. Řepka, který na diváky v poločase utkání dvakrát ukázal vztyčený prostředníček, si už polovinu trestu odpykal, když vynechal pondělní utkání se Slavií. V neděli tak ještě nemůže nastoupit proti Mladé Boleslavi. Řepka verdikt komise odmítl komentovat s tím, že trest přijímá. Podle mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka se proti trestu odvolávat nebude.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Otevřít galerii
 • Tomáš Řepka zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Řepka zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář řekl, že komise klasifikovala Řepkovo provinění jako nesportovní chování vůči divákům, za což mu hrozilo zakázání činnosti od jednoho do čtyř utkání. Komise tak nakonec Řepkovi udělila trest na dolní hranici sazby. Jako polehčující okolnost prý Řepkovi posloužilo, že se před disciplinární komisí ke svému činu doznal a při šetření případu s ní pak spolupracoval.

Komise také přijala Řepkovo vysvětlení jeho zkratovité reakce. Řepka se i dnes hájil tím, že vztyčený prostředníček ukázal do hlediště proto, že některý z diváků prý vyhrožoval smrtí jeho synovi a také vulgárně urážel jeho partnerku. "Jeho argumenty komise respektovala a Tomáši Řepkovi uvěřila, byla to další z polehčujících okolností. Hráč byl vyprovokován, slyšel urážky vůči svému synovi a rodině. V té chvíli se prý na hřišti cítil bezmocný a to gesto podle něj bylo jediné, co mohl dělat proti tomu, co jej zranilo," uvedl Kolář.

přehrát video
Řepka dostal dvouzápasový trest

Řepkovi, který už za incident dostal od Sparty nespecifikovanou pokutu, naopak uškodilo, že před disciplinárkou stanul už loni v červenci. Tehdy to bylo kvůli tomu, že v utkání se Slováckem plivl na protihráče Ladislava Volešáka, za což vzápětí dostal třízápasový distanc. Pokud se hráč před disciplinárkou během dvou let objeví vícekrát, je na něj pohlíženo jako na "recidivistu" a komise pak automaticky tresty zpřísňuje. I proto nyní Řepka nedostal trest na jeden zápas, což také podle sazebníku přicházelo do úvahy. "Tomáš Řepka trest na dva zápasy ale přijal," řekl Kolář.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.