ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Panenka: Fotbalovému nároďáku chybí kolektivní duch

Velikost textu:

Praha – Bývalý fotbalista Antonín Panenka zhodnotil současný stav českého národního mužstva. Reprezentace bude podle něj ráda, když vybojuje druhé místo ve skupině před Skotskem a Litvou a následně postoupí alespoň do baráže. Řekl to v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Panenka tvrdí, že čeští fotbalisté zatím působí syrově a chybí jim kolektivní duch.

Antonín Panenka
Antonín Panenka
Otevřít galerii
 • Antonín Panenka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Čeští fotbalisté autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2006/200544.jpg?1286476608

Fotbalové reprezentaci zatím chybí i velká osobnost. "Kapitán Tomáš Rosický je stále vynikající fotbalista, ale není typickým tahounem mužstva," řekl mistr Evropy z roku 1976, který se proslavil svým "dloubákem".

Panenka si myslí, že partu mohou tmelit i hráči z lavičky. "V Bohemce jsme měli nějakého Kocourka. Říkalo se o něm, že rychleji couvá, než běží popředu, a moc nenastupoval. Ale dával nás dohromady," vzpomínal někdejší reprezentační kanonýr.

"Tak malá země jako my se neudrží na vítězné vlně pořád. Ale když na ní je, měla by tam zůstat co nejdéle," uvedl Panenka, podle něhož by mimo jiné prospělo, kdyby mladí hráči odcházeli do zahraničí minimálně až po pěti letech v české první lize. "Někdy mi připadají, jako by v devatenácti letech snědli všechnu moudrost," dodal.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.