ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Policie zasáhla proti rozvášněným fandům pražských "S"

Velikost textu:
aktualizováno 11. 4. 2011 22:39

Praha - V souvislosti s fotbalovým derby mezi Spartou a Slavií na pražské Letné policie zadržela devět osob. Čtyři z nich jsou podezřelí ze spáchání trestného činu, v pěti případech se jednalo o přestupky, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. "Ve dvou případech se jednalo o útok na veřejného činitele, v jednom o maření výkonu úředního rozhodnutí v případě fanouška, který má soudem zakázaný vstup na fotbalová utkání. Ve zbývajícím případě se jedná o výtržnictví," upřesnil Hulan.

Slávističtí fanoušci pochodují na Letnou
Slávističtí fanoušci pochodují na Letnou
Otevřít galerii
 • Slávističtí fanoušci pochodují na Letnou autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Policie doprovází slávistické fanoušky autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové byli ošetřeni čtyři lehce zranění fanoušci.

Už příchod několika stovek příslušníků tvrdého jádra fanoušků fotbalové Slavie k dnešnímu derby na stadion pražské Sparty na Letné si vyžádal zásah policie. Ta zakročila proti rozvášněným fandům, kteří se pokusili napadnout příznivce druhého tábora. Několik fanoušků muselo být na místě ošetřeno. Podle policie nedošlo ke zraněním vinou zásahu policejní jednotky.

Problémy s do té doby klidným průvodem slávistů začaly na křižovatce před stadionem Sparty, kde se do sebe pustily obě znepřátelené skupiny. Nejdříve vzduchem létaly nadávky, poté světlice, pet láhve a nakonec i sklo. Hrozící střet policisté, jejichž kordon odděloval obě skupiny, uklidnili za pomoci několika dělbuchů.

Při příchodu příznivců Slavie do jejich vyhrazeného sektoru došlo k dalšímu střetu, při kterém policisté zadrželi několik osob. "Ke zranění fanoušků došlo po zásahu létajícími předměty, nikoliv vinou zákroku policie. Policisté naopak fanoušky před házenými předměty chránili a několika fanouškům ošetřili zranění", podotkl Hulan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.