ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Petrouš: Co s Pospěchem? Uvidím

Velikost textu:

Praha - Fotbalistům Slavie by mohla v pondělním derby na Spartě chybět zimní posila Zbyněk Pospěch. Osmadvacetiletého útočníka postihla viróza a navíc se před necelými dvěma týdny dopustil násilnického incidentu. Podle dnešního vydání Blesku napadl v reprezentační přestávce v opilosti manželku s tchýní a popral se s přivolanými policisty. Slávistického kouče Michala Petrouše Pospěchovo chování hodně mrzí a zatím neví, zda ho proti letenskému rivalovi postaví.

Zbyněk Pospěch
Zbyněk Pospěch
Otevřít galerii
 • Zbyněk Pospěch zdroj: slavia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Petrouš autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pospěch má po potyčce s policií šrámy v obličeji, a proto incident před slávistickým koučem v minulém týdnu nijak netajil. "Se Zbyňkem jsem o tom mluvil. Sám se přišel přiznat. Říkal, že měl rodinný konflikt, ale jak to proběhlo, jsme se dočetli dneska v novinách," řekl Petrouš. 

Pospěch se mu prý omluvil a incidentu lituje. "Sypal si popel na hlavu, že ho to mrzí," uvedl Petrouš. "Řekl jsem mu, že je osoba, která je hrozně vidět, a musí si to ohlídat. Musí si uvědomit, že je ligový fotbalista a že je sledovaný. Musí na to myslet, než udělá nějaké rozhodnutí," pokračoval Petrouš. 

Nezakrýval, že ho kauza hodně mrzí. Zvlášť proto, že Pospěcha v zimní pauze angažoval navzdory tomu, že předtím vinou sporu s bývalým agentem téměř dva roky nehrál ligu a navíc už v minulosti měl několik afér. "Mrzí mě to, že si to neuvědomil a udělal to, co udělal. Vadí mi to. Měl by si to prostě ohlídat. Tím spíš když měl v minulosti problémy a tady vlastně dostal šanci, abychom ho zvedli. Beru to trošku jako podraz na sebe od něj," uvedl Petrouš.

Zatím neví, jak na incident bude reagovat a zda to neovlivní Pospěchovu pozici ve Slavii. "Musím si to ještě nechat projít hlavou. Nevím, jak se to přesně událo, je to jeho soukromá věc. Může se stát cokoliv, ale teď kategoricky říct, že s ním nebudu spolupracovat, by bylo unáhlené," prohlásil slávistický trenér. Nevyloučil, že v pondělí Pospěcha proti jeho bývalému klubu, kde se však vysoký útočník před pěti lety vůbec neprosadil, posadí jen na lavičku. Důležitý bude podle Petrouše i fotbalistův zdravotní stav.

Derby pražských "S"
Derby pražských "S"
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.