ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Budoucnost fotbalového Ústí je nejistá

Velikost textu:

Ústí nad Labem - Působení fotbalového klubu Ústí nad Labem v příštím ročníku jedné ze dvou nejvyšších domácích soutěží je vážně ohroženo. V jeho žádosti o licenci pro první nebo druhou ligu totiž chybí nezbytná záruka, že dojde k přestavbě místního stadionu. Vedení města ji totiž odmítlo finančně podpořit.

Stadion v Ústí nad Labem
Stadion v Ústí nad Labem
Otevřít galerii
 • Stadion v Ústí nad Labem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Ústí nad Labem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do konce roku se mělo začít bourat a nyní se už mělo na stadionu čile stavět, jenže město Ústí nad Labem má dluh 1,7 miliardy korun a dotaci na hřiště slíbenou koncem ledna už podat nestihli. Rekonstrukce stadionu je tak v nedohlednu. "Stále hledáme finanční zdroje, které by pomohly k financování fotbalového stadionu," uvedla tisková mluvčí magistrátu Ivana Solničková.

Centrum města se pyšní novým parkem nebo lanovkou z peněz Evropské unie. Na fotbal se však slibované peníze zatím nenašli. V nedalekém Chomutově postavili za stejné peníze moderní hokejovou halu a chystají fotbalový stadion s prvoligovými parametry.

Ústí má problém se stadionem

Fotbalový klub se ale nevzdává. "Na stadionu se nic nedělá. O licenci žádat budeme a hrát fotbal tady chceme. Samozřejmě výjimka na tento stadion musí být," připustil sportovní manažer fotbalového klubu Stanislav Pelc. Žádostí se nyní bude zabývat licenční komise ČMFS. Do konce května rozhodne, zda jsou unimobuňky v Ústí vhodné pro profesionální soutěž či nikoli.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.