ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Řepka se hájí: Fanoušci Jablonce vyhrožovali mému synovi smrtí

Velikost textu:

Praha - Kapitán fotbalové Sparty Tomáš Řepka tvrdí, že vztyčeným prostředníčkem, za který mu hrozí trest od disciplinární komise, reagoval na provokace a urážky fanoušků Jablonce. V rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že příznivci při sobotním ligovém utkání nadávali jeho partnerce a vyhrožovali smrtí jeho synovi. "Byl to blikanec, já si to uvědomuju. Ale na druhou stranu se tyhle věci nedějí samo sebou a něco mě musí k takové reakci dohnat," uvedl Řepka. "Když mi někdo nadává - a může jakkoliv hrubě -, tak mě nevytočí, naopak mě to nabudí. Ale když někdo začne nadávat mojí rodině, otírá se hrubě o moji partnerku a pak vyhrožuje smrtí mému synovi, to už prostě nevydejchám," řekl sedmatřicetiletý obránce.

Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
Otevřít galerii
 • Tomáš Řepka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/205/20466.jpg?1209996202
 • Utkání FK Baumit Jablonec - AC Sparta Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2440/243980.jpg?1301772362

Řepka prý ví, že chyba byla na jeho straně, protože se měl ovládat. "Mrzí mě to, nemělo se to stát. Ale zkuste se vžít do mojí situace. Jak by třeba reagovali ti, co křičí takové výhrůžky, kdyby se to týkalo jich samotných," uvedl. "My jako profesionálové musíme být zticha, nemáme šanci se bránit. A tihle hulváti můžou všechno. Ponižovat, urážet, vyhrožovat... To je v pořádku? Hráči nejsou lidi?" prohlásil.

Prostředníčkem můžu vzkázat, co si myslím o hulvátech

"Vždyť ti hlupáci, co takhle křičí, nepřišli na fotbal, ale jen se v anonymitě davu beztrestně vyřvat, léčit si mindrák. Jsou tisíckrát horší než já. Ten prostředníček je jediný vzkaz, kterým můžu vyjádřit, co si o nich myslím," dodal. "Bohužel ty nejhrubší výrazy padají nejen z kotle soupeře, ale i z VIP prostor a křičí je lidi v kravatách a oblecích," tvrdí.

Sparťanský kapitán si prý musel řadu ostrých nadávek vyslechnout i na hřišti. "Někdy bych si přál, aby ve fotbale platilo jako v hokeji, že si to chlapi vyřídí na místě," řekl. "Ono je fakt šílený, když mladí hráči, kteří za sebou nic nemají, urážejí starší hráče a rozhodčího. Já ho taky nešetřil, ale nebyl jsem sprostej jako oni. Jenže nakonec z toho stejně vyjdu nejhůř, protože sudí slyší jen to, co chce. A já jsem prostě Řepka," uvedl hráč s pestrým rejstříkem disciplinárních trestů.

V Česku se hodná udává, tvrdí Řepka

Řepka už za neslušné gesto dostal pokutu od Sparty a ve čtvrtek se bude jeho případem zabývat disciplinární komise. "Zase uslyším vysvětlování situace z jejich pohledu. V podstatě nemám šanci se obhájit. Ti lidé se těžko vžijí do toho, co musím na hřišti vyslechnout," prohlásil. "Tady se spousta věcí řeší až po udání, protože v Česku se hodně udává. Třeba úder loktem do obličeje, plivnutí a další přestupky sudí nepotrestají hned. To je špatně. U nás to není jako v Anglii. Tam všechno řeší rozhodčí hned na hřišti. A když dostanete trest od disciplinárky, moc dobře víte za co," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.